• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia matematyczne a przyszłość po nich

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,581 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
edycja 10 listopada 2017 przez VirtualMember
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad zawodami matematycznymi. Cóż... gdy tylko wpisze się takowe w wyszukiwarkę wyskakują od razu zawody związane typowo z informatyką (no i ma to rzecz jasna swój powód), jednak czy znacie zawody, które może wykonywać pasjonat matematyki, niezwiązane z sferą bankową i edukacyjną (mam na myśli zostanie chociażby nauczycielem)?

Poszukiwałem już tej odpowiedzi w różnych zakątkach internetu i na różnych forach, lecz nigdzie jeszcze odpowiedzi się nie doszukałem, pozdrawiam.

#edit:

Bardziej miałem na myśli coś co jest związane głównie z matematyką, nie informatyką z wykorzystaniem elementów matematyki
komentarz 10 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Kryptologia? Robotyka?

Ciezko jest znalezc takie dziedziny, zauwaz, ze wiekszosc pasjonatow matematykow to profesorowie uniwersytetow, ktorzy pracuja n.p. nad rozwiazaniem problemow milenijnych, skupiaja sie na jednej dziedzinie matematyki i "szkola" sie w niej. Nie rozumiem w czym praca, jako bankowiec, nauczyciel, bazodanowiec jest zla. Mysle, ze nie ma zawodu, ktory skupialby sie tylko i wylacznie matematyce.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2017 przez Fergus Obywatel (1,010 p.)
Dobrzy matematycy zwykle są dobrymi bazodanowcami i programistami. Tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia i własnych obserwacji w swoim miejscu pracy.
komentarz 8 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Dobrzy matematycy zwykle są dobrymi bazodanowcami

Dokładnie take same opinie o matematykach mówił mój tata, który wiele lat pracował jako analityk baz danych. Często powtarzał, że dobry matematyk === szybki pomysł na algorytm rozwiązujący jakiś problem, a samo jego oprogramowanie to już druga kwestia i w dużych, rozbudowanych aplikacjach jest ona mniejszym problemem niż znalezienie dobrego algorytmu, schematu itp.

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Może coś z robotyką? Chociaż to bardziej fizyka niż typowa matma
komentarz 8 listopada 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Bardziej chodzi o ścisłą matematykę
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
a coś takiego typowo matematycznego?
komentarz 10 listopada 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
To chyba budowanie teorii, skoro jesteś tak wybredny, jak przykładowo odrzucasz finanse...
1
komentarz 10 listopada 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Czemu wybredny? Używasz złych słów. Poszukiwanie własnego miejsca w świecie nigdy nie należy do wybrzydzania. A druga sprawa, ten temat mnie nurtuje, mimo, że mnie stricte nie dotyczy. Osobiście jestem nakierunkowany na informatykę, co nie zmienia faktu, że ciekawości pozbawiony nie jestem. Pozdrawiam.
komentarz 10 listopada 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Poszukiwanie miejsca jest OK, ale Ty liczysz, że ktoś Ci to napisze wprost. Nijak się to ma do własnego poszukiwania, gdzie wypadałoby włożyć trochę wysiłku, prawda? :)

Chcesz gimnastykować umysł matematyką? To największy wysiłek spotka Cię w wąskich dziedzinach tej nauki, gdzie będziesz tworzył teorie, dowodził twierdzeń, które są do tej pory nieznane. Zajmij się algebrą liniową na początek. Jak podołasz, zrozumiesz dowody większości twierdzeń, to szacunek. Spora dawka abstrakcji Cię czeka. I takich przykładowych działów jest masa, ale to Ty sam musisz je poznać, choćby powierzchownie, żeby sobie wybrać co chcesz robić. Możesz np. pójść w statystykę i wykorzystać do tego język R.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 354 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 247 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sporting3619 Nowicjusz (150 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...