• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język na początek wybrać?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
858 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Inne języki przez Oliwier312 Początkujący (290 p.)
Witam, od pewnego czasu interesuję mnie informatyka oraz programowanie, jak widać po samym tematem, zastanawiam się jaki język na początku wybrać jeśli chodzi o c++ jest on dla mnie trochę nie zrozumiały, więc szukam innego dobrego języka na początek informatyki oraz programowania. Z góry dziękuje.

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Jak C++ za trudny, to wypróbuj Pythona.
+3 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez edek Nowicjusz (230 p.)

A ja polecam zerknąć tutaj:
https://jaki-jezyk-programowania.pl/

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Python ma najlepszy learning curve, szybko zaczniesz czuć, że zdobywasz wiedzę. Możesz zacząć od kursu Automate the Boring Stuff. Znając Pythona, nie będziesz miał problemu z innymi językami, pozostanie wtedy poznanie składni (c++ nie ma trudnej, lecz nie jest tak prosta, jak w przypadku Pythona) i idiomów (cech charakterystycznych dla danego języka). W Pythonie dużo można zrobić, jakaś pracę też można dostać. No i można fajnie sobie oskryptować życie ;)

–3 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Ja bym na twoim miejscu spróbował Pascala, Pythona albo Jave, ale każdy ma tu swoje zdanie.
–3 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
Jeśli C++ za trudny to spróbuj Pascala, Delphi

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2020 w Inne języki przez jerk0 Użytkownik (540 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...