• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Predkość internetu spada na laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,330 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez tomi003 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam taki problem, odpalam laptopa internet nie dość ze nie chodzi z pełną predkością 120mb/s z multimedi to jest dosłownie co 5 minut predkosć spada do 0 kb/s i powoli zaczyna gdzies po 30 sekundach rosnąc do max 15 mb/s. Internet jest przez router multimedi, ale raczej nie leży problem z jego strony gdyż na innym laptopie internet działa bardzo dobrze i prędkość nie spada. Jak to naprawić ?
komentarz 7 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Hmmm, a czy były już podobne problemy z tym komputerem? Rozumiem, że łączysz się przez wifi...? Czy jak prędkość spada to nadal utrzymuje się połączenie z siecią? (być może laptop "gubi" sieć). A jak łączysz się równocześnie z obu laptopów to wszystko działa? Spróbuj wykonać jeszcze speed test na jednym i drugim i porównać.
komentarz 7 listopada 2017 przez tomi003 Nowicjusz (120 p.)
Tak, łączę się przez wifi, jak prędkość spada to chyba nie zrywa całkiem połączenia, tylko tak jak piszesz, może gubi sieć, na speedtescie u mnie nieraz pokazuje i 6mb/s a na innym laptopie w tym samym czasie pokazuje np koło 60mb/s

Najgorsze że dzieje się tak dosłownie co chwile.
komentarz 7 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Mi to wygląda na problem z kartą sieciową, spróbuj zaktualizować sterowniki, a i możesz uruchomić jakiś program do analizy wifi, aby sprawdzić, z jaką mocą twoja karta łapie sieć wifi (choć w samym windowsie też to sprawdzisz). Możesz też połączyć się tym laptopem przez kabel i zobaczyć, czy wtedy też jest problem.
komentarz 7 listopada 2017 przez tomi003 Nowicjusz (120 p.)
Moim zdaniem tez wina albo karty sieciowej albo sterowników, w windowsie niby pokazuje predkosc 72mb/s a u kolegi w pokoju obok na laptopie jest 433 mb/s... u niego działa internet na speedtescie 128 mb/s a u mnie moze z 15 jak ogarnie to max i do tego to rozłączanie, próbowałem ściągnać nowsze sterowniki, ale nie ogarniam któy mam wybrać i z jakiej strony, co nie ściągne to dzieje sie to samo ;/ mam już dośc tego laptopa..... mimo że jakiś bardzooo stary nie jest. tragedia cos robić na internecie
komentarz 7 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Spokojnie, jaki model laptopa?
Sterowniki zazwyczaj się ściąga ze strony producenta, a jak się nie wie, jakie, to polecam programik do tego, np. drivereasy.
A po kablu próbowałeś?
komentarz 7 listopada 2017 przez tomi003 Nowicjusz (120 p.)
Po kablu narazie nie próbowałem, model laptopa Asus R510D, jak wchodze w sterowniki karty to pisze tylko karta bezprzewodowa 802.11n i gdzieś znalazłem że to ralink.

Na stronie asussa nie ma takiego modelu z D na końcu ;/

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Grzegorz Pustułka Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez seba Dyskutant (8,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...