• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto się uczyć przedmiotów w szkole?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,213 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w Offtop przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Witam,

może na wstępnie zaznaczę, że mam 15 lat i chodzę do 3 klasy gimnazjum. Niedługo przyjdzie mi wybrać szkolę. Jestem na 90% przekonany, że będzie to technikum na kierunku informatyk. Z tego co czytałem na oficjalnej stronie szkoły, do rekrutacji będą brane pod uwagę 4 przedmioty i egzamin. Z tych przedmiotów to: matematyka, fizyka, angielski i polski. Wszystko prócz polskiego to moje ulubione przedmioty, z których uczę się bardzo dobrze i nie mam problemu. Niestety w szkole jest więcej przedmiotów, których nienawidzę lub lubię po prostu mniej. Najgorsze dla mnie są przyrodnicze (prócz fizyki), ponieważ trzeba się uczyć sporo na pamięć, a ja jestem typem człowieka, że nie lubię uczyć się na pamięć i klepać regułek z zeszytu, dlatego może lubię matematykęsmiley. Ale pytanie do Was jest, czy warto zmuszać się do uczenia z innych przedmiotów, (które nie przychodzi z łatwością)  które nie będą brane pod uwagę do nowej szkoły? A może warto ten cenny czas wykorzystać na pisanie kodu, lub nauki tego co lubię?

Z góry dziękuję za odpowiedzi pod tym postem.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 listopada 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Jako uczeń 3 klasy gimnazjum powinieneś raczej przywiązać dużą uwagę do stopni ze wszystkich przedmiotów. W trakcie rekrutacji patrzy się na Twoją średnią, która w razie sytuacji jeden na jednego (tj. ty i ktoś inny macie podobne wyniki z testów) będzie przemawiać na Twoją korzyść. To tyle z tego co przynajmniej pamiętam.
komentarz 6 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dobrze pamietasz. Warto zaznaczyc, ze w technikum tez beda przedmioty, gdzie trzeba kupic na pmaoec, chociaz na wshystko jest wytlumaczenie i matematyka to tez dziedziny, gdzie uczysz sie na pamoec. Wzorow itd :)
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ja tam w szkole uczyłem się wszystkiego bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie Ci życie i gdzie wylądujesz, tzn. w jakiej pracy. Oczywistym jest jednak fakt, że na siłę to niewiele się nauczysz, tzn. nauczysz się i szybko zapomnisz, a tak to szkoda czasu na to. Jednak miej na uwadze fakt, że w technikum również będziesz miał te przedmioty i aby skończyć szkołę musisz je zaliczyć. Dodatkowo w późniejszym etapie edukacji (np. studia) również możesz trafić na te przedmioty i po prostu będzie Ci wtedy łatwiej bo już coś będziesz umiał.
Dodatkowo z języka polskiego zdajesz obowiązkowo maturę, więc uczyć się trzeba, matura zawsze się przyda.
Moim zdaniem, czerpałby ze szkoły ile wlezie bo jest to za darmo, później będziesz słono płacił, aby zdobyć jakieś wykształcenie/umiejętności. Wiedza zawsze Ci zostanie i nikt Ci jej nie odbierze.
Również zachęcam też do tego, aby rozwijać swoje pasje, ale niekoniecznie kosztem przedmiotów realizowanych w szkole. Co prawda wiele uczniów tak robi, że z tego co nie muszą (bądź nie chcą) to uczą się tylko tyle, aby zdać na dopuszczający. Powtórzę, i to na własnym przykładzie, że życie pisze różne scenariusze i nigdy nie wiadomo...
I jeszcze jedno na koniec:
Niepokoi mnie fakt, że teraz panuje taki trend, że musisz wszystko szybko umieć, tzn. wielu młodych ludzi od młodości uczy się tylko konkretnych rzeczy, np. programowania, w wieku 16 lat potrafią tyle, co dobry programista. I bardzo dobrze, tylko, że zapominają o innych aspektach życia. A potem przychodzi rozczarowanie bo się nie udało, jakieś porażki i człowiek ląduje w psychiatryku (tak, znam takie przypadki).
Dlatego polecam wszystko na spokojnie, po kolei, życie, tak jak przyroda, ma swoje prawa i czas na to.
Powodzenia:)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,835 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 3,498 wizyt
+5 głosów
3 odpowiedzi 713 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...