• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RFID RC522 czy da się go zamienić na e-karte?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
Witam.

Mam pytanie czy z czytnika kart RFID RC522 Można zrobić elektroniczną kartę ze zmiennym adresem? Jeśli tak to jak i z jaką bibloteką, a jeśli nie to dziękuje za jakiekolwiek powiadomienie.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Według mnie adresu nie można zmienić, ale możesz zmienić zawartość karty. Każdy chip, lub karta posiada pewien zasób pamięci. Możesz w niej umieścić co chcesz byle by nie przekroczyć możliwego rozmiaru. Najprostsza biblioteka z jaką się spotkałem to chyba RFID.h ale pewności nie mam co do nazwy.
komentarz 10 listopada 2017 przez niezalogowany
Mi chodzi o to, by rfid rc522 używać jako karty ze zmienianym adresem
komentarz 12 listopada 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Możliwe że się da. Sam czytnik jest przystosowany do wysyłania danych na niewielką odległość, więc wystarczyło by wysyłał jakiś adres. W teorii powinno działać, ale w praktyce utrudnia to uC wbudowany w czytnik (raczej nie jest przystosowany do wysyłania samego adresu jako adresu a nie danych do zapisu na karcie). Musiałbyś zrobić własny czytnik i dodać tam jakiś mikrokontroler, który po otrzymaniu sygnału od innego czytnika wysyłał sam adres. Ale w takim wypadku to to już by był najzwyklejszy nadajnik z anteną. Jeśli zdecydował byś się na takie rozwiązanie to najlepiej poczytaj trochę jak działa karta zbliżeniowa i o protokole takiego odbiornika.

P.S. To tylko mój pomysł, nie mam pewności że będzie on działać. Nie mam też pewności, że rzeczywiście ten uC wbudowany uniemożliwia coś takiego.
komentarz 14 listopada 2017 przez niezalogowany
Dzięki bardzo zobaczę czy da się takie coś zrobić, ale na pewno nie będe się bawić w robienie takiego czytnika

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 735 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 532 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kubix1223 Nowicjusz (160 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...