• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wypalenie we wszystkim?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
566 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
otwarte ponownie 5 listopada 2017 przez Jakub 0
Witam, ostatnio zacząłem pierwszą klasę technikum informatycznego, po za tym ogólnie interesuje się programowaniem. Kiedy zaczęła się szkoła miałem bardzo napięty plan dnia, tzn: po szkole 2h nauki do szkoły a potem kolejne 2h nauki programowania (lub nawet więcej). Szło mi nawet nieźle bo dostawałem o wiele lepsze oceny niż w gimnazjum, po za tym mam wrażenie że też coś osiągnąłem w informatyce (zacząłem studiować książkę szkoła programowania oraz nawet szły mi zadania ze spoj'a, napisałem prostą gierkę w sfml itd...). Od ostatnich dni jednak nie wiem co mi się stało, po prostu nic mi się nie chce i to jest silniejsze ode mnie /:. Ani w ogóle nie mogę się skupić na nauce do szkoły (nawet chwili usiedzieć), nie mam też ochoty na coś co kocham czyli programowanie (praktycznie to się zmuszam). Zniechęciłem się też kiedy widziałem swoje braki w programowaniu obiektowym itd... Nie wiem co robić, po prostu na nic nie mam ochoty i na niczym się nie mogę skupić (wcale nie oglądam przez ten czas głupich rzeczy ani nie gram w gry lecz potrafię długi czas leżeć w łóżku i nic nie robić). Z czego to może wynikać, nie wiem co mam robić ;(. Czy znacie jakieś sposoby by jakoś się zmotywować/zdyscyplinować?
2
komentarz 5 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

1. Zmuszajac sie dalej do programowania coraz bardziej sie do niego zniechecasz, taki maly paradoks :)

2. Jestes wypalony, to chyba normalne. Wez odpocznij, odloz programowanie na tydzien, moze 2. Oprocz tego, to zmuszanie sle dl nauki, to tez glupota. Nie musisz miec zawasze 6 i 5. Wedlug mbie wystarczy po prpstu wyluzowac i odpoczac, bo zmuszanie sie czegos, ma wrecz odrotny wplyw. Tylko jest jedna rzecz, odpoczywac mozna przez kilka dni, a nie tygodni, jak to niektorzy ;)
1
komentarz 5 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

To minie, sam tak miałem. Musisz odpocząć i znaleźć motywację do czegoś. smiley

3 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Od ostatnich dni jednak nie wiem co mi się stało, po prostu nic mi się nie chce i to jest silniejsze ode mnie /:.

Nawet maszyny potrzebują chwili postoju. Człowiek tym bardziej. Zacznij robić dla odmiany coś innego - zaplanuj sobie spacery w miejsca, w których jeszcze w okolicy (albo i niekoniecznie w okolicy) nie byłeś, zapisz się na jakąś sekcję sportową, idź może do filharmonii... Porób coś, czego jeszcze nie robiłeś - sam musisz wybrać dla siebie coś odpowiedniego.
Do nauki wróć niebawem, po kilku dniach, po tygodniu, może po miesiącu... Tylko od Ciebie zależy, kiedy uznasz że to już. ;)

A ogromem tematów do poznania się nie przejmuj. Postaraj się to potraktować jak wyzwanie. Jeśli znałbyś i umiałbyś wszystko, to znaczy że nie byłbyś człowiekiem, prawda? ;)

komentarz 5 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki za odpowiedź, wiedzę że każdy radzi to samo :), wobec tego rzeczywiście zrobię sobie kilka dni wolnego od programowania... Może w tym czasie przyjdzie mi do głowy jakiś ciekawy pomysł na projekt lub zrobię jakiś nowy plan nauki. Serdecznie pozdrawiam
2
komentarz 5 listopada 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
A proszę bardzo. Życzę udanego wypoczynku.

Mam tylko małą uwagę: pozostawiłbym to pytanie bez wybranej najlepszej odpowiedzi. Dlaczego? A dlatego, że tak naprawdę nie ma jedynej i słusznej odpowiedzi. Każda może być tak w takim samym stopniu dobra, jak i zła. Pytanie również pozostawiłbym otwarte, może ktoś jeszcze coś ciekawego napisze? Warto wyjrzeć przez więcej niż jedno okno.
komentarz 5 listopada 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Maszyny nie potrzebują postoju. Warto jednak sobie z tego zdawać sprawę :)
komentarz 5 listopada 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Maszyny nie potrzebują postoju. Warto jednak sobie z tego zdawać sprawę :)

Gdyby tak było, nie byłyby potrzebne opracowania dotyczące niezawodności funkcjonalnej oraz monitorowania i diagnostyki stanu maszyn. Bez konserwacji żywotność jest drastycznie krótsza, warto jednak sobie z tego zdawać sprawę. :)

komentarz 6 listopada 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Ale konserwacja to inna bajka niż postój, bo "maszyna jest zmęczona".  O ile wszystko jest dobrze zaprojektowane, to nawet silniki potrafią działać potężną ilość godzin bez serwisu. Nie wspominając o elementach półprzewodnikowych - patrz serwery często działające kilka lat bez przerwy.

Choć oczywiście przerwy konserwacyjne się robi :P Lepiej zapobiegać niż leczyć.
+4 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Ja zalecałbym zrobić sobie przerwę kilkudniową i powrócić ponownie (sprawdzone na sobie i działało wielokrotnie).

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 6 listopada 2017 przez pomaranczka Nowicjusz (180 p.)
edycja 13 listopada 2017 przez pomaranczka
Też tak miałem. Musiałem zrobić sobie przerwę, polegającą na robieniu przez jakiś czas tylko tego, co się chce. Trwało to tydzień i po tym tygodniu powróciłem do programowania :)

http://nowy-dzien.pl/

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Knapek Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...