• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Po co są metody statyczne?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,372 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 5 listopada 2017 przez Jakub 0
Hej, ostatnio przypominam sobie programowanie obiektowe z dość znanej stronki :http://cpp0x.pl/kursy/Programowanie-obiektowe-C++/Podstawy/Statyczne-zmienne-i-metody-w-klasie/489 bo przez jakiś czas skupiłem się na algorytmice ze spoj'a i zapomniałem prawie wszystko o programowaniu obiektowym z kursu P.MZ (tu są też dodatkowe informacje). Ogólnie zrozumiałem do czego służą i po co są zmienne statyczne w klasie. Nic tam jednak nie ma o celu istnienia metod statycznych. Z innych źródeł przeczytałem że nie mogą one być wywoływanie z poziomu obiektu, nie mogą mieć nic wspólnego z nie statycznymi metodami itd... Nie mogłem jednak znaleźć żadnych informacji po co coś takiego, czy jest jakieś ich praktyczne zastosowanie?
komentarz zamknięcia: już wiem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 5 listopada 2017 przez Jakub 0
 
Najlepsza
Metody i pola statyczne to jedynie upakowanie statycznych elementów w przestrzeni nazw klasy. Możesz to porównać do zmiennych i funkcji globalnych, gdzie przy dostępie zamiast samej nazwy musisz podać również prefiks z nazwą klasy.
komentarz 5 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Myślałem że obiektowość wszędzie jest taka sama...

Ale w C# moim zdaniem jest to lepiej zrobione
komentarz 5 listopada 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
W językach typu C++, Java, C# obiektowość jest bardzo podobna. Wszystko rozchodzi się o niuanse syntaktyczne i funkcjonalne.
komentarz 5 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Jak zobaczyłem w  internecie hasło C++17 to myślałem że dostane zawału... Nie nadążam crying. Jak ja się uczę dopiero podstaw obiektowości a tu takie cuda i masę nowych standardów do których będę zmuszony się dostosować

komentarz 5 listopada 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
A czemu dostosować? A niby jak programiści żyli przed C++17? Dzisiaj wystarczającym standardem jest C++11 i do niego radziłbym się dostosować. Siedemnastka chyba jest nadal w etapie tworzenia, więc jeszcze trochę czasu ujdzie, zanim na dobre zagości w środowiskach programistów.
1
komentarz 5 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

Siedemnastka chyba jest nadal w etapie tworzenia

https://herbsutter.com/2017/09/06/c17-is-formally-approved/ 

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 5,143 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Java przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w Java przez Kloda Użytkownik (760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w C i C++ przez criss Mędrzec (172,590 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...