• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Schemat blokowy, algorytmika w równaniu kwadratowym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
515 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez malaameba Początkujący (310 p.)
zamknięte 2 grudnia 2018 przez malaameba

Dzień dobry wszystkim! wink
Mam do zrobienia zadanie: muszę za pomocą schematu blokowego rozwiązać równanie kwadratowe w postaci ax^2 + bx + c = d. Wszystko wydaje się proste, ale mój problem pojawia się już na początku: aby wyliczyć deltę potrzebuję mieć d po stronie lewej (c-d), stąd też chciałam przenieść wszystkie wyrażenia po stronie prawej (d) na stronę lewą, aby ze spokojem móc wyliczyć deltę. Jak mam to jednak zapisać? Zrobiłam blok decyzyjny: jeżeli d = 0 (tak - liczę normalnie deltę; jeżeli nie - ????). Co tam powinnam wpisać? Jakieś pomysły? W internecie wszystkie schematy blokowe rozpoczynają się od etapu ax^2+bx+c=0... a co jeśli zamiast 0 mam tam literę d? 

komentarz zamknięcia: n

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
a*x^2 + b*x + c-d = 0

To jest to samo co:

A*x^2 + B*x + C = 0

A = a
B = b
C = c - d

I liczysz deltę standardowo:

B^2 - 4*A*C
1
komentarz 5 listopada 2017 przez malaameba Początkujący (310 p.)
Dziękuję bardzo!
0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
c = c - d;

potem normalnie liczysz deltę
komentarz 5 listopada 2017 przez malaameba Początkujący (310 p.)
Dziękuję! :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w C i C++ przez didek07 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,946 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w C i C++ przez olek2000 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...