• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [SPOJ] 626 obżartuchy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w SPOJ przez PanJaqb Początkujący (360 p.)
zamknięte 4 listopada 2017 przez PanJaqb

Sędzia nie przyjmuję rozwiązania - zapewne słusznie, nie kwestionuję...

Jednak ja nie mam już pomysłu co robię źle, nie proszę o rozwiązanie, proszę o wskazówkę, podpowiedź.
Dla przypomnienia, link do zadania: Klik, oraz przykład wejście wyjście:

Wejście

2
2 10
3600
1800
3 356
123
32999
10101

Wyjście

8
2

 

Link do mojego kodu umieszczam na Ideone: Klik

shead: zmieniłem kategorię i tytuł na właściwe (SPOJ)

komentarz zamknięcia: Należało stworzyć uniwersalny program, a nie tylko taki który rozwiąże przykład.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
wybrane 4 listopada 2017 przez PanJaqb
 
Najlepsza
Nie widze tak na szybko, ale czy przypadkiem Twój program zakłada, że Obżartuchów będzie najwyżej 3? A co jeśli będzie więcej?
komentarz 4 listopada 2017 przez PanJaqb Początkujący (360 p.)
zakłada 2 albo 3 zgodnie z przykładem, sędzia sprawdza zadanie na innych liczbach niż przykład?
komentarz 4 listopada 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Może się tak zdarzyć:). Zobacz w specyfikacji wejścia, że liczba N, oznaczająca liczbę obżartuchów jest z przedziału <1, 10000>.
1
komentarz 4 listopada 2017 przez PanJaqb Początkujący (360 p.)
Okej w takim razie nie zrozumiałem idei zadania, trzeba napisać uniwersalny program :)
1
komentarz 4 listopada 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Jeszcze taka sugestia: zaokrąglić liczbę w górę można też funkcją ceil z biblioteki matematycznej <cmath>.
komentarz 4 listopada 2017 przez PanJaqb Początkujący (360 p.)
dzięki
1
komentarz 4 listopada 2017 przez PanJaqb Początkujący (360 p.)
38 linijek i 2 pętle for - teraz wiem że przykład to tylko przykład a pisać program trzeba uniwersalny :)
2
komentarz 4 listopada 2017 przez niezalogowany
Sugeruje oznaczyć ta odpowiedź jako najlepsza ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w SPOJ przez Fernokip Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w SPOJ przez Kamil Miętkiewicz Użytkownik (630 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...