• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Angielskiego od podstaw

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,011 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zmienione kategorie 3 listopada 2017 przez Jakub 0

Hej, wiem że pytań na temat nauki angielskiego jest bardzo sporo ale myślę że każdy ma swoje osobiste potrzeby i patrzy z innej perspektywy. Kwestia jest taka że jestem w pierwszej klasie technikum informatycznego, mimo iż z angielskiego zazwyczaj mam czwórki/piątki to jakoś nie przekłada się to na moje faktyczne umiejętności. Po trafie "jako tako" zrozumieć tekst lecz gorzej z jego rozumieniem i tworzeniem własnych zdań. Problem chyba głównie polega na mojej nauczycielce oraz lenistwie w szkole podstawowej :/. no bo oczywiście jak każde dziecko twierdziłem że angielski, matma itd to niczego mi się nie przydadzą bo chciałem być astronautą :). Na to wpłynęło też to że nauczycielka się cały czas z nami bawiła zamiast uczyć. Pewnie zapytacie czy gimnazjum mi nic nie dało... Cóż, umiem już język trochę lepiej ale to zawsze nie to. Kiedy czytam coś po angielsku, chce się wypowiedzieć to rozumiem że problem jest głównie w moim słownictwie. Angielski jest ważny w każdej dziedzinie życia a zwłaszcza w informatyce, wiele razy cierpiałem z tego względu że nie mogę korzystać z ogromu wiedzy na temat programowania z innych źródeł niż polskie :(. Wobec tego moje pytanie brzmi czy znacie jakiś program/stronę do nauki słówek która spełnia choć w części takie wymagania:

* jest darmowa (lub dość tania jak już musi kosztować)

*oparcie na specjalnym algorytmie, tzn że np słówka z którymi mam problem powtarzają się częściej inne rzadziej itd...

* słówka najważniejsze, chodzi mi o to by nie były wybrane jakoś losowo, tylko były one tak dopasowane by po ich nauczeniu móc się w miarę płynnie posługiwać angielskim

Wiem że wymagania są dość spore :)

Oczywiście docenię każdą pomoc, linki/inne takie pytania itd... (inne takie pytania sam czytałem)

Dziękuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam :)

 


 

1
komentarz 20 lipca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 20 lipca 2018 przez Hiskiel
Witaj.

Jeśli masz discorda byłoby mi miło, gdybyś zawitał na kanał EngChatting :).

Powstają już tam dwa boty, szukamy administratorów, jest 10 osób (parę wywalonych, ponieważ wbili na serwer.. i tylko tyle)

Link zaproszeniowy masz tu: https://discord.gg/spcmfTf

 

Z góry dostaniesz rangę Programmer, ponieważ wiem, że jesteś programistą :).

Na kanale staramy się pisać po angielskuz kto czegoś nie potrafi, temu pomagamy (u mnie strasznie słabo z j.ang, dlatego stworzyłem ten serwer i przerzuciłem się na moment na JS żeby pisać bota ..)

Thanks from mountain ;).

 

Regards.
komentarz 20 lipca 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Spk, można zawszę spróbować :) Ale wiesz... taki ze mnie programista że na razie uczę tylko C++ gdzie jestem na poziomie dziedziczenia i szablonów klas :)

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

Skorzystaj z Duolingo. A, mogę polecić również ISEL - masz przekierowanie do 2000  najczęściej używanych angielskich słów. Na stronie głównej ISEL - strona główna znajdziesz więcej przydatnych materiałów.

Pozdrawiam.

komentarz 3 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki za linki, o Duolingo już co nieco słyszałem ale nie miałem jeszcze okazji skorzystać
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Sprawdź sobie:

W szczególności w tym ostatnim linku masz ćwiczenia, które pozwalają opanować 2000 słówek i 1500 związków frazeologicznych. Polecam też naukę języka jako efekt uboczny. To znaczy oglądasz jakieś filmy, np. na youtube o programowaniu, a rozumienie słówek powoli wyłapujesz z kontekstu/obrazu. Z początku możesz nic nie rozumieć, ale potem to przychodzi samo z czasem. Niestety musisz pokonać to początkowe zniesienie, by potem było z górki. Tego się nie da w żaden sposób ominąć.

komentarz 3 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki wielkie z linki, też czasami specjalne staram się oglądać filmiki z angielskiego youtuba. Gdyba jednak nie obrazki i ilustracje to bym nic nie rozumiał... W ogóle myślę o zakupieniu jakiś angielskich książek dla dzieci :)
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
Generalnie jeśli chodzi o książki do najlepszą ofertę ma wydawnictwo EDGARD-mam w domu pełno książek i płyt z tego wydawnictwa o łącznej wartości ok.1000zl-wiem troche sporo,jednak weź pod uwagę to,że z tych materiałów naprawdę sporo się nauczysz,zarówno gramatyki,słownictwa,rozumienia ze słuchu itd. Są specjalne programy,dzięki ktorym uczysz się słówek,taka metodą,o której pisałeś (z tego samego wydawnictwa). Równolegle polecam znaleźc sobie ciekawą książkę po angielsku na temat prgoramowania i codziennie ją przerabiać chociazby po kilka stron i wypisywać wszystkie nowe słówka. Po roku nauki po ok.1-3h dziennie zobaczysz znaczne efekty. A tak swoją drogą to jeszcze masz sporo czasu,by się tego nauczyć,więc się nie przejmuj
komentarz 3 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
A ile powinienem poświecić minimum czasu na dzienną naukę angielskiego. Jakieś 2 godziny dziennie uczę się do szkoły, 2 uczę się programować, godzinka lub 30min np rano przed szkołą by wystarczyło żeby powoli iść do przodu? Kiedy będę miał wakacje to poświęcę na pewno więcej czasu na naukę angielskiego (z 2 godz dziennie)
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2017 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)

https://quizlet.com/

Bazę słówek musisz stworzyć sam, ale jest też masa baz które ludzie udostępniają. Nie potrafię do końca skazać które są fajne ale możesz poużywać trochę wyszukiwarki i może coś znajdzie. Robiąc zadania algorytm własnie tak działa że częściej podaje słówka z którymi miałeś problemy ;D

 

komentarz 3 listopada 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki, zobaczę sobie. Teraz mam masę materiałów i nie wiem z czego się uczyć :)
komentarz 3 listopada 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)

ucz się z edgarda smiley

+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2020 przez niezalogowany

1:)Duolingo cool

Metoda małych kroków powtarzanych codziennie .. To działa !

Codziennie po 30 min do 60min !

3:) Książki w języku angielskim .

2:) Filmy - angielski lektor, napisy angielskie.(użyjesz polskich zniszczysz sobie zabawę devil) lub bez napisów!

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rafal1033 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2019 w HTML i CSS przez aleex933 Początkujący (310 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,843 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...