• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AI - Rady, dobry kurs

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,541 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w C# przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
Witam. Mam pytanie. Zaciekawił mnie temat AI/sztuczne neurony :) Pomyślałem, że spróbuję  sam. Wybrałem język  c# bo  nim już trochę siedzę, umiem podstawy(unity też dużo  siedzę).  Z innych języków  to podstawy cpp. I pytanko do was :D Polecicie jakiś  dobry kurs? przykłady(do wzorowania sie) ? :) Z góry  dziekuje i pozdrawiam :D

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 listopada 2017 przez Przemysław Banaszak Nowicjusz (180 p.)

Cześć! Moim zdaniem, zanim zabierzesz się za AI, powinieneś zapoznać się z metodami uczenia maszynowego. Polecam najpierw ten wykład:

CS50 Machine Learning - totalne wprowadzenie do ML, jak i Pythona który w AI/ML jest bardzo popularny

DataCamp - kilka darmowych tutoriali, z wbudowanym edytorem kodu na stronie, także na sam start przydatne, bo nie trzeba się bawić w konfigurację itp.

Ale tak na poważnie, to: Andrew Ng Machine Learning Coursera - przez wielu uznawany za najlepszy kurs uczenia maszynowego. Pewniak autorstwa wieloletniego wykładowcy uniwersytetu Stanforda, pracownika Google oraz Baidu, który niedawno odszedł by skupić się na swoim przedsięwzięciu związanym z kursami z sieci neuronowych i Deep Learning, ale to później :)

Kolejny pewniak to książka : Elements of Statistical Learning - wymagane oswojenie z algebrą liniową. Jeśli to problem, to jest książka tych samych autorów, ale bardziej stosowana i przystępna Introduction to Statistical Learning. Po przerobieniu (albo podczas), polecam ten kurs algebry liniowej - Linear Algebra - MIT i wrócić do EoSL.

Tutaj można zacząć zabawę w AI, także kolejny kursik z MIT, polecany mi przez znajomego doktoranta pracującego nad ML:CNN's for Visual Recognition

deeplearning.ai - kolejne kursy od Andrew Ng

 

Generalnie chyba tyle ode mnie. Widziałem, że pytałeś niżej o C++. Ogółem, do stosowania AI/ML, to znaczy do predykcji lub klasyfikacji stosuje się Python lub R, natomiast pod spodem siedzi C/C++ i w projektach w dużej skali silniki buduje się właśnie w C++ ze względu na wydajność.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w nauce!

Przemek

 

 

komentarz 29 listopada 2017 przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
I o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki wielkie :D Również pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
C# nie nadaję sie do AI. Fakt powstała kiedyś biblioteka do tego ale jest nie wspierana. Jeżeli myślisz na poważnie to tylko Django/Matlab. R# też podobno się do tego nadaje ale jak działa nie wiem
komentarz 3 listopada 2017 przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
Hm... spoko, dzieki
komentarz 3 listopada 2017 przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
A co myślisz  o cpp?
komentarz 5 listopada 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Nie słyszałem nigdy o jakiejś bibliotece, pewnie jest bo są pełno maniaków cpp. Najważniejsze by biblioteka była wspierana i wtedy ma to sens

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 642 wizyt
+5 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Colossus Mądrala (6,410 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...