• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows nie jest stabilny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Witam. Mam ogromny problem. Zacznę od początku. Przyjechał do mnie kuzyn i zaczął grzebać w lapku. Zmienił liczbę rdzenii przy rozruchu z 1 na 3. Chwile laptop działał, ale gdy uruchomiłem go ponownie, by zmierzyć czas włączenia system zaczął bardzo wolno chodzić. Menu pokazuje się po parunastu sekundach od kliknięcia, a gdy proboje włączyć msconfig to po paru minutach wyskakuje błąd. Błagam o pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2017 przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
Z 1 na 3 czy może na odwrót ?
Spróbuj zresetować bios. Zależnie od laptopa do biosu:
"F2", "DEL" lub inny przycisk. Podaj model laptopa.
Zrobić reset rozumiem że potrafisz ?
komentarz 2 listopada 2017 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
edycja 2 listopada 2017 przez pionk18
Z 1 na 3. Bios włączam na f2. Model lapka to sony vaio VPCEB3L9E. Reset rozumiem jako przywrócenie domyślnych ustawień.
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Zresetowałem ustawienia biosu, ale to nic nie pomogło. Myślałam o zresetowaniu całego systemu, ale wtedy stracę wszystkie dane, a mam na dysku pobraną i nie zainstalowana wersje systemu windows 10, jeszcze z tego okresu kiedy można było go pobrać. Czy jak go stracę to będzie możliwość darmowego pobrania teraz?
komentarz 3 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Przecież windowsa 10 można pobrać w każdej chwili. Ważny jest klucz a nie obraz windowsa. Do końca listopada czy tam roku można za darmo uaktualnić 7 do 10 (oczywiście tylko z oryginalnym kluczem 7).

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
komentarz 4 listopada 2017 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Aha. Dzięki za info. Ale wiesz gdzie mogę sprawdzić klucz? A tą sprawę z niestabilnością już rozwiązałem, poprzez zmianę konfiguracji w trybie awaryjnym.
komentarz 4 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
klucz możesz sprawdzić tym programem (link bezpośredni do pobierania) http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip
komentarz 5 listopada 2017 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 91 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 454 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 932 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...