• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Komputer stary czy po prostu słaby

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)
zamknięte 18 lutego 2018 przez TapQu
Mam komputer Windows 7 (Stacjonarny)

8GB ram

Karta graficzna chyba GeForce gt 620 (ewentualnie sprawdzę i poprawie)

Mam go od około 5 lat często laguje nawet w słabszych grach jak robocraft na najszybszej grafice podczas włączania gry albo przełączania pomiędzy edit mode jest brak odpowiedzi i trzeba chwilę poczekać co denerwuje i czasami klikam żeby wyłączyć program ;-;

Chciałbym żeby ktoś napisał czy jest poprostu słaby czy stary.

Jeżeli jeszcze jakieś informacje potrzeba proszę napisać jakie i dopiszę.

Z góry dziękuję.
komentarz zamknięcia: Stare pytanie
1
komentarz 1 listopada 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

stary czy po prostu słaby

W tym kontekście to praktycznie synonimy.

Chciałbym żeby ktoś napisał czy jest poprostu słaby czy stary.

Niby na jakiej podstawie? Podałeś tylko rozmiar RAM i niepewny model grafiki (dopisując jeszcze łaskawie że EWENTUALNIE sprawdzisz). To może jednak EWENTUALNIE sprawdzisz zanim zadasz pytanie? Wtedy może ewentualnie ktoś ci odpowie.

komentarz 1 listopada 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Tym bardziej że na przykład dane o procesorze są na talerzu https://i.ytimg.com/vi/HaTwGAe3d5E/maxresdefault.jpg
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Nie mam dziś dostępu do komputera, mam 14 lat skąd mam wiedzieć co potrzebne będzie :/ jak bym wiedział to bym napisał.
komentarz 1 listopada 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

skąd mam wiedzieć co potrzebne 

Pytasz o komputer.

Przydadzą się informacje o komputerze. Im więcej, tym lepiej.

komentarz 1 listopada 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
W takim razie nie zadawaj pytania, dopóki nie masz dostępu do potrzebnych informacji.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2017 przez niezalogowany
Nic nie napisałeś o innych podzespołach, ale NV GT620, to po prostu słaba karta. Z kartami GTX 670, GTX 680 i GTX 690 ma wspólną tylko "6" w nazwie i nic poza tym. 610, 620 i 630 są w technologii 40nm, a 670, 680 i 690 w 28nm. Ale przycinanie na oknach to też nie powinno być, może układ chłodzenia brudny?
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Był czysczony  (ok. w wakacje) ale nic to nie zmieniło.

Jutro mam dostęp do komputera to dopisze inne informacje, najlepiej napisz co potrzebne bo szczerze to nie wiem xd.
komentarz 1 listopada 2017 przez niezalogowany
Kiedy ostatnio reinstalowałeś system? Spróbuj jakiegoś Linuxa odpalić z płyty live i popatrz, jak będzie działać, może to jest wyjście? Pięcioletni sprzęt, to jest już staruszek, ale da się z niego jeszcze wycisnąć nowe życie przy odpowiednim podejściu. Ściągnij Minta Cinnamon lub MATE (IMO MATE ładniejszy) i sprawdź, jak to będzie działać. Jak bez instalacji da się normalnie funkcjonować, to po instalacji będzie jeszcze lepiej.
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Mam 14 lat i nie znam się aż tak bardzo więc mógłbyś trochę wyjaśnić :/
komentarz 1 listopada 2017 przez niezalogowany
Powodów "przycinek" może być milion i jedna: dojechany dysk - sprawdź to jakimś HDD Tune, mało pasty termoprzewodzącej, albo wyschnięta na wiór (brak kurzu to nie jedyna przyczyna słabego chłodzenia), bajzel w systemie - to takie najczęściej spotykane.
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Jest dość stary na dzisiejsze standardy (choć już wtedy miał kartę graficzną z niskiej półki), co nie znaczy że jest słaby… Reinstalowałeś w tym czasie system? Może spróbujesz też jakiejś dystrybucji Linuxa, np. Sparky? Robocraft działa na nim i może będzie działać nawet lepiej :)

Moja stara GT630M zyskała trochę po podkręceniu, może po delikatnym podkręceniu też zauważysz różnice? Ale ostrożnie…
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Nie znam się za bardzo na tym :/

Reinstalowanie chodzi ci o format?  :P
1
komentarz 1 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Tak, chodzi o format.
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Tak ale nic mu nie pomogło czyli pewnie już stary poprostu a ojciec mówi że od wirusów jak format je usuwa i nie pomaga xd Tylko telefony nowe mi kupuje xd A nigdy chyba jeszcze nie miałem wymienionego komputera xd ok. Od 8~9 roku życia mam ten sam czyli 5~6 lat ( może być też że jest starszy niż 6 lat bo chyba przed tym też był używany przez starszego brata.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 1,262 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...