• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania webowego. Opinia o khan academy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,339 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w HTML i CSS przez łyżeczek Nowicjusz (120 p.)
Witam

Potrzebuje opinii o Khan academy. Chodzi mi dokładnie o dział programowanie. Mam ambitny cel zarobienia kilku groszy do początku wakacji następnego roku poprzez tworzenie stron, i chcę uniknąć niepotrzebnych frustracji przez źle dobrane materiały. Chodzi mi dokładnie czy sposoby programowania, zasady, które znajdują się na tym serwisie są nadal aktualne. Jestem otwarty na inne źródła wiedzy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

O Khan academy nie mogę się wypowiedzieć, ale jeżeli chodzi o strony internetowe to mogę ci polecić ostatnią serię od Samuraj Programowania, tutaj jest pierwszy filmik:  https://www.youtube.com/watch?v=P1DXymmSq7U

Myślę, że jest to dobry start, później możesz poszukać jakiś poradników na bootstrap itp.

@edit no i nie zapomnij o RWD

Życzę powodzenialaugh

 

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Szczerze mówiąc nigdy nie nauczysz się programowania idąc ścisłym tokiem nauczania

Załap podstawy, rób własne projekty, szukaj błędów
Jak poczujesz że umiesz stworzyć coś sensownego ogarnij wzorce projektowe (i najlepiej ogólnie mówiąc teorie), bardziej zaawansowane tematy i powinno być ok

Z tego co zajrzałem na khan academy, pokazują tam wszystkie podstawowe elementy które powinieneś znać
Możesz sie z tego nauczyć tej podstawy, ale polecam ją jeszcze wzmocnić innymi kursami i... co najważniejsze - własnymi projektami

Pamiętaj również że bez własnych projektów (portfolio) trudno ci będzie znaleźć klienta, więc masz kolejny argument do opierania sie o własne projekty a nie jakiś konkretny kurs

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 461 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Samurai Son Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 425 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w C i C++ przez adambdx7 Początkujący (280 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 559 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...