• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

10 różnych ziaren ???

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w C i C++ przez k3ybo4rd Obywatel (1,180 p.)

Mam takie zadanie:


Napisz, program który generuje 1000 liczb losowych z przedziału od 1 do 10.

Nie zachowuj ani nie pokazuj liczb, tylko wyświetl liczbę razy dana liczba została wybrana. Niech program korzysta z 10 różnych ziaren.

Nie proszę o rozwiązanie zadania a jedynie o zrozumienie ostatniego zdania...

Co to znaczy by program korzystał z 10 różnych ziaren?

Wiem że mamy 


srand((unsigned int) time(0)); // Aby sprawić, by za każdym uruchomieniem programu zarodek liczb pseudolosowych był inny, można funkcję srand wywołać z argumentem time(0).

No dobra a 10 różnych ziaren to np 

srand(1);
srand(2);
srand(3);
srand(n);
...
srand(10);

??????

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Beniamin Spyra Obywatel (1,600 p.)

Ktoś już się o to pytał na stackoverflow.

What is normally called a random number sequence in reality is a "pseudo-random" number sequence because the values are computed using a deterministic algorithm and probability plays no real role.

The "seed" is a starting point for the sequence and the guarantee is that if you start from the same seed you will get the same sequence of numbers. This is very useful for example for debugging (when you are looking for an error in a program you need to be able to reproduce the problem and study it, a non-deterministic program would be much harder to debug because every run would be different).

If you need just a random sequence of numbers and don't need to reproduce it then simply use current time as seed... for example with:

srand(time(NULL));
komentarz 1 listopada 2017 przez k3ybo4rd Obywatel (1,180 p.)
zapomniałem o czymś takim jak stackoveflow :-D dzięki
1
komentarz 1 listopada 2017 przez Beniamin Spyra Obywatel (1,600 p.)

a ja dzięki tobie dowiedziałem się czym są ziarna wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 680 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w C i C++ przez raryk 77 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w C i C++ przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...