• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojej strony HTML/CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
672 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
Witam czy mógłbym liczyć na ocenę moich stron internetowych :) ?

Proszę nie zwracać uwagi na treść, bardziej na "grafikę" :V

1#

http://grandprix70-79.5v.pl

2#

http://ukladsloneczny.5v.pl
1
komentarz 1 listopada 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
<div id="stopka">
	<h4>2017 By NormalnyCzłowiek<br><a ink href="https://www.youtube.com/watch?v=G1zQbBzFjJ8">Kocham komunizm
  </div>

Mam nadzieję, że z tym komunizmem to tylko żart(nieśmieszny).

komentarz 1 listopada 2017 przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
Tak to tylko żart...
komentarz 1 listopada 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Uważaj z takim, prawak wszystko wyłapie :D

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Świetny materiał na wpis/wykład Jak nie robić stron w roku 2017 ;) No niestety musisz się jeszcze podszkolić. Nie bardzo wiem co tu wypunktować, bo wszystko kuleje.

komentarz 1 listopada 2017 przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
Możesz podać "wady" :) ?

Chciał bym wiedzieć co "nie działa" i co trzeba ewentualnie poprawić :D
2
komentarz 1 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Przykładowo używasz głównie div-ów zamiast skorzystać ze znaczników semantycznych, np. footer. Znacznikom przypisujesz identyfikatory (id) zamiast klas (class). Stylizujesz tekst z wykorzystaniem wycofanych znaczników html-a zamiast użyć do tego css-a. Poza tym kod źródłowy w przeglądarce pokazuje mi, że źle domknąłeś niektóre znaczniki.

1
komentarz 1 listopada 2017 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
I tak wypada lepiej niż 90% stron robionych w 2017 przez "profesjonalne" firmy. Oni by pewnie dali na górze jakiś ogromny obrazek, na nim tytuł w kolorze, który będzie się zlewał z obrazkiem, dalej pełno pustej przestrzeni, aby było jeszcze więcej scrollowania, mnóstwo wnerwiających animacji,a wszystko opatrzone skryptami, tak że bez skryptów niczego się nie przeczyta. Oczywiście trzeba jeszcze zrobić błędy w kodzie, żeby od czasu do czasu jakiś przycisk nie działał...
+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Od siebie dodam, że używanie samych id zamiast class jest rażące, a w szczególności np. to:

<div id="tytul">Witaj  ̶n̶i̶e̶s̶z̶c̶z̶ę̶ś̶n̶i̶k̶u̶</div>

Nie wspomnę już o sypiącej się stronie , obrazkach wystających poza ramkę etc.

Jednak wiem, jak ja zaczynałem i robiłem podobnie , dlatego tego wszystkie da się nauczyć, życzę powodzenia w dalszej nauce laugh

 

komentarz 1 listopada 2017 przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
Dzięki ! Jak narazie to moje pierwsze strony oparte o CSS :)
1
komentarz 1 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Każdy od czegoś zaczyna, nic nie ma za darmo. Jeżeli się przyłożysz będziesz dobry, ale tu trzeba systematyczności i sporo motywacji. Jeżeli chcesz dobrego poradnika na początek to Samuraj Programowania zrobił niedawno dobrą serię o stronach WWW, tutaj masz pierwszy odcinek: https://www.youtube.com/watch?v=P1DXymmSq7U&t
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
druga fajna
komentarz 1 listopada 2017 przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)
Ta starsza :V
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Coś ci się kodowanie posypało: http://ukladsloneczny.5v.pl/planety.html

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 501 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w HTML i CSS przez Vytax248PL Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 767 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 341 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Nasze projekty przez marynovski Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...