• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do robionia programów c++ w "oknach"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,366 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w C i C++ przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Cześć mam pytanie czy możecie polecić mi jakiś program do robienia programów w "oknach" czyli z interfejsem graficznym.
Na kanale Pasja Informatyki jest podany przez pana Mirosława program C++ Builder , ale z niewiadomych przyczyn występuje błąd przy instalacji nie wiem czy to moja wina czy może "starość" programu ma na to wpływ .
Więc jeżeli macie jakiś w miarę prosty podajcie , z góry Dziękuje.
1
komentarz 1 listopada 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

nie wiem czy to moja wina czy może "starość" programu ma na to wpływ.

Po prostu los się do Ciebie uśmiechnął i odwiódł Cię od używania starocia na rzecz rozwiązań współczesnych.yes

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2017 przez niezalogowany
Builder i tak jest przez nas dość mocno niezalecany.

Rzuć okiem na Qt
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Tu masz spis, polecam Qt, ludzie czasem zaczynają od wxWidgets, które jest jednak coraz rzadziej używane, sam nie wiem czy jest prostsze. A jeżeli chcesz rozwiązanie z C++Buildera, zerknij na OWLNext.

Jeżeli Qt, zainstaluj Qt Creatora.

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2017 przez gielo Użytkownik (720 p.)

Buildera to sobie odpuść. Osobiście także poleciłbym QT jak inni w tym wątku. Tutaj masz sporo świetnych kursów jak z tego korzystać https://www.youtube.com/watch?v=6KtOzh0StTc&list=PL2D1942A4688E9D63, do tego polecam dokumentację QT. To powinno wystarczyć do nauki :) .

Może kilka argumentów dlaczego warto nauczyć się QT

  • Jest przenośny tzn. programy napisane np. pod linuksem można bez większych problemów skompilować także na Windowsie, Mac Os, Androidze
  • Jest cały czas intensywnie rozwijany
  • Jest darmowy, także jeśli chcesz sprzedawać swoje programy - licencja LGPL
  • Jest dość rozbudowany co uważam za plus, praktycznie wszystko masz w tej bibliotece jeśli chodzi o zastosowania okienkowe
  • Jest dość prosty do nauki (dobrze jednak abyś znał C++ przynajmniej na poziomie programowania obiektowego + oczywiście wskaźniki)
  • Pozwala także na pisanie programów konsolowych i to zarówno w tradycyjny sposób z wykorzystaniem biblioteki standardowej jak i biblioteki QT
  • Pozwala na szybkie pisanie aplikacji okienkowych, tak jak inne języki wysokopoziomowe
  • Posiada graficzny kreator GUI, który uważam jest bardzo dobrze zaprojektowany i można go dość szybko ogarnąć. Dzięki temu można szybko zaprojektować okienka dla swojego programu i skupić się na oprogramowaniu kontrolek :)
  • Jest sporo różnego rodzajów tutoriali, forów, blogów, książek itp. poświęconych QT
  • Programy są szybkie i wydajne, to w dalszym ciągu C++

Wady

  • W darmowym wykorzystaniu pozwala jedynie na linkowanie dynamiczne bibliotek, a co za tym idzie trzeba ręcznie dołączać biblioteki z jakich skorzystasz do katalogu z projektem. Owocuje to większą paczką programu co niektórych razi przy małych programach, gdzie powiedzmy sam program ma 500kb, a dołączone biblioteki kolejne 20mb. Użyję tu jednak argumentów często przytaczanych przez programistów javy i C#. Czymże jest dodatkowe 20mb, czy 50mb przy obecnej pojemności dysków twardych  :] (analogia do szybkości procesorów i ilości pamięci w obecnych komputerach)
  • Są problemy, jeżeli zechcesz podpiąć bibliotekę QT pod Visual Studio C++. Nie wiem po co chciałbyś to robić ale są szaleńcy co tak robią :] Osobiście proponuję jednak korzystać z kreatora i designera zawartego w SDK QT

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...