• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy z moim poziomem wiedzy mam szanse na jakiekolwiek praktyki?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
352 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez famousghost Początkujący (430 p.)
Dzień dobry,

Jestem studentem III roku informatyki na Uniwersytecie pedagogicznym generalnie jest to zwykła informatyka nie pedagogiczna. Za każdym razem jak składam CV na oferty staży czy praktyk dostaje odpowiedzi, że "Nie jesteśmy w stanie panu zagwarantować pracy życzymy szczęścia w dalszej karierze", a jeżeli już dostaje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej to dostaje pytania typu "Co wie Pan o standardzie C14 w języku C++". Nie jestem wspaniałym programistą umiejącym wszystko, ale jakąś podstawową wiedzę posiadam uczę się OpenGL'a, potrafie napisać jakąś aplikację w .Net mam kilka projektów gier na Unity nad jednym cały czas pracuje a C++ uczę się bo jest najciekawszym językiem jest bardzo ciężki, ale przynosi wiele korzyści i przede wszystkim najwięcej uczy. Podeślę tutaj link do mojego GitHuba może ktoś tutaj stwierdzi co robię naprawdę nie tak czemu firmy mnie odrzucają na starcie i nie chcą mnie przyjąć na praktyki.

Link do GitHhub - https://github.com/famousghost?tab=repositories

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
wybrane 1 listopada 2017 przez famousghost
 
Najlepsza

Strzelam, że kluczowe jest tutaj CV, które od razu Cię skreśla. Nie umiem określić co jest w nim źle, bo go nie widziałem. Natomiast HR analizujący CV to pierwsze sito, gdzie najwięcej osób odpada. Może nie wpisujesz tego, co jest wyszczególnione w ogłoszeniu o staż, oczywiście o ile to znasz, nie ma sensu kłamać. Być może zapychasz CV swoimi pasjami albo zbędnymi danymi jak adres zamieszkania.

Z tego co wiem, HR nie patrzy na Githuba, chyba że rekruter chce sprawdzić Twoją aktywność, jak regularnie aktualizujesz repozytoria i czy umiesz pracować systematycznie. Jeśli już ktoś sprawdza Githuba to zwraca uwagę na dokumentację, bo bez tego nie wiadomo co dany program robi. U Ciebie tego brak. Dodatkowo w projektach C# masz pliki .asset, których nie da się podejrzeć w locie, a to zniechęca do pobierania. Jest ich dość dużo. Jednak Ty się ubiegasz o stanowisko programisty C++, a projektów w tym języku u Ciebie brak. Widzę jakieś pojedyncze pliki w innych projektach, ale weź teraz się tego doszukuj. Niestety to Ty musisz ułatwić pracę rekruterom, jakoś się wyróżnić. Przejrzyj sobie profile ludzi, którzy regularnie coś wrzucają i zobacz jak powinno się to robić, jak powinien być skonstruowany plik README. To są szczegóły, ale ważne.

(...) a jeżeli już dostaje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej to dostaje pytania typu "Co wie Pan o standardzie C14 w języku C++".

Czyli jednak ktoś się odzywa. Jak widzisz, zadając takie pytanie od razu sprawdzają, czy nie utknąłeś na starszych standardach. W ten sposób szybko zweryfikują Twoją wiedzę. Przerób sobie książkę Praty, zrób wszystkie zadania z rozdziałów, pewnie zajmie Ci to jakieś pół roku, ale ogarniesz solidne podstawy i wtedy spróbuj ponownie.

komentarz 1 listopada 2017 przez famousghost Początkujący (430 p.)
Znaczy ten OpenGL jest napisany w C++ plus w tych małych projektach są programy napisane w C++. Ale raczej masz rację powinienem się jeszcze doszkolić z C++ bo nie jestem w nim mistrzem no nic dzięki :).
komentarz 1 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Tak, to jest kluczowe. I pamiętaj, żeby w CV umieszczać to, co umiesz i jednocześnie jest w wymaganiach. Po prostu staraj się trafić w klucz rekrutera, by nie odpaść w pierwszym etapie.

Podobne pytania

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...