• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Testowanie, zadanie rekrutacyjne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 31 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lichotka Nowicjusz (210 p.)
Hej, dostałam zadanie rekrutacyjne, chciałabym zrobić raport w jakimś profesjonalnym narzędziu i wygenerować raport w formie pliku do wysłania rekruterowi, czy ktoś mógłby coś polecić?

Czy błędem do zaraportowania jest ostrzeżenie przy logowaniu, że połączenie jest szyfrowane.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 października 2017 przez niezalogowany
wybrane 31 października 2017 przez lichotka
 
Najlepsza

Czy błędem do zaraportowania jest ostrzeżenie przy logowaniu, że połączenie jest szyfrowane.

Co było napisane w specyfikacji?

Raport napisz w np. Wordzie, a późnej wyeksportuj dokument do PDF - to wystarczy. Przecież nie będziesz stawiać TestRaila, czy Jiry dla kilku przypadków testowych.

komentarz 31 października 2017 przez lichotka Nowicjusz (210 p.)
Dziękuję, a jeśli już mam jirę to mam możliwość wyeksportowania pliku?czy skoro nie mam z nią doświadczenia to lepiej sobie darować i postawić na worda?

"prosimy o przeprowadzenie testów eksploracyjnych systemu"
określone 2 funkcjonalności - dodawanie dokumentów i przegląd dokumentó.

Trochę takie hulaj dusza piekła nie ma
komentarz 31 października 2017 przez niezalogowany
Jira ma możliwość eksportu do PDF, możesz to wykorzystać, why not? Tutaj to nie ma znaczenia to, jakiego narzędzie użyjesz - liczy się czytelność i sama treść.

 

Jeżeli informacja o szyfrowanym połączeniu jest wyświetlana jako błąd na stronie, to jest to błąd.
komentarz 31 października 2017 przez lichotka Nowicjusz (210 p.)
Przepraszam, że pytam jak kompletna blondynka ale skoroam komunikat, przy wpisywania hasła,  że polaczenie nie jest bezpieczne to jest to błąd,  który raporatuje? Pytam bo wydaje mi się,  że widzę tam więcej błędów niż to możliwe. Czy potrzebuje jakiegoś specjalnego pluginu do jiry?
komentarz 31 października 2017 przez niezalogowany

Zwróć uwagę na to, czy strona korzysta z protokołu HTTPS (zielona kłódka przy padku adresowym). Jeżeli strona korzysta z szyfrowanego połączenia i jednocześnie dostajesz komunikat o braku szyfrowania, to jest to błąd. 

Raportujesz incydenty, nie błędy. 

Do Jiry jest co najmniej kilka pluginów, pierwszy z brzegu: https://marketplace.atlassian.com/plugins/com.midori.jira.plugin.pdfview/server/overview?_ga=2.39747808.2104752739.1509433465-328832505.1509433465

Pytam bo wydaje mi się,  że widzę tam więcej błędów niż to możliwe. 

Te strony są specjalnie przygotowywane pod to, żeby sprawdzić spostrzegawczość kandydata oraz sposób, w jaki pisze raporty. Sam w dwóch zadaniach tego typu (testowanie strony WWW) opisałem ponad 30 incydentów. 

komentarz 31 października 2017 przez lichotka Nowicjusz (210 p.)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez KingaJ Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 646 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...