• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer wyłącza się podczas grania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,993 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez mimciospl Nowicjusz (140 p.)
A więc tak jak w tytule.
Podczas grania w h1z1, csgo, kiedyś fifa 17 (tutaj pierwszy raz zaobserwowalem), a teraz w assassin creeda origins komputer nagle wyłącza się jakby prąd w domu padł, a monitor śmiga.
w csgo najczesciej podczas grania na nieograniczonych fps
w h1z1 podczas grania na wyższych niż najniższe, ale i z tym różnie bywa
w ac origins na każdych: na najniższych mniej więcej co godzinę, na wyższych prawie od razu. Jak już kilka razy wyłączy się to później pogram maks 30 sekund i koniec.

Takie coś zauważyłem mniej więcej rok temu i nie ukrywam, nieźle upierdliwe.

Posiadam takie specyfikacje, czesto wykraczajace poza zalecane ustawienia:
-W10 64bit
-intel core i3-4150cpu. Przy okazji ktos moze powiedziec czy juz lepiej wymieniac na nowszy model czy troche jeszcze pociagne na tym?
-geforce GTX 760
-corsair vs 450
-a ramu to w cholere mam, to na pewno nie tego wina, 16gb
-edit: msi b85-g43 gaming
chyba więcej nie potrzeba, jak tak to napiszcie

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 października 2017 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Sprawdź temperatury na CPU - być może Ci się przegrzewa (CPU/płyty główne mają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem i jak dojdą do około 100°C to wyłączają PC, żeby uniknąć trwałych uszkodzeń).

Jeśli dawno radiatora/wiatraczków nie czyściłeś to mogła się na nich zrobić warstwa kurzu na kilka milimetrów, co często jest powodem tego typu problemów.
komentarz 29 października 2017 przez Radosław Eliminowicz Nowicjusz (100 p.)
edycja 29 października 2017 przez Radosław Eliminowicz

Kolega ma racje. W pierwszej kolejności sprawdź temperaturę całego sprzętu, procesor, grafika, płyta główna. Tu proponowana aplikacja HWMonitor. Przyczyną grzania, poza kurzem mogą być zużyta pasta termo-przewodząca.  

W drugiej kolejności nie zaszkodzi sprawdzić pamięci RAM. MEMTEST

Na koniec, tak jak napisał Michał, jeżeli masz możliwość podmień zasilacz.

Może też być uszkodzone zasilanie na płycie głównej, Tu już zalecam serwis. Zobacz czy nie są "spuchnięte" kondensatory na płycie i innych elementach.

 

komentarz 30 października 2017 przez mimciospl Nowicjusz (140 p.)

Przegrzanie raczej odpada, tak samo z kurzem. Czyszcze go regularnie i zawsze tak sie robilo nawet dzien po odkurzaniu. Tutaj temperatury chwile przed wyłączeniem (aktualna, min, max):

komentarz 30 października 2017 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Zgoda, temperatury wyglądają OK.
komentarz 30 października 2017 przez mimciospl Nowicjusz (140 p.)
zauważyłem dodatkowo, że często wyłącza się podczas wejścia w drzewko umiejętności w assasynie, nie wiem jaki to ma związek z czymkolwiek, ale tak się dzieje
0 głosów
odpowiedź 29 października 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Wydaje mi się że może to być wina zasilacza, być może za mała moc lub jest uszkodzony i przez to daje za małą moc.
Miałem taki sam problem tylko że przy zasilaczu corsair vs650, oddanie na gwarancje i otrzymany nowy zasilacz naprawił sprawę (mój stary wątek: https://forum.pasja-informatyki.pl/196598/resety-komputera-przy-obciazeniu). Jeśli masz możliwość sprawdź kompa na innym zasilaczu. Sprawdź przy użyciu OCCT itd. lub oczywiście możliwość przegrzewania się cpu lub gpu, temperaturę CPU sprawdzisz przy użyciu CPU-Z a temperaturę karty w GPU-Z w zakładce sensors.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...