• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowy kompilator .exe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,125 wizyt
pytanie zadane 28 października 2017 w C i C++ przez niezalogowany
Witam.

Czy istnieje jakiś darmowy kompilator kodu do postaci pliku .exe?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
 
Najlepsza

Najpopularniejsze kompilatory to ten z MSVC, GCC (pod Windowsem masz MinGW) i Clang.

Code::Blocks, czy Dev C++o których wspomniał mój poprzednik to nie są kompilatory! Są to środowiska programistyczne, w ich skład wchodzą zazwyczaj edytor kodu, kompilator i inne różne narzędzia (np. debugger). Przykładowo: CLion jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym (IDE), ale nazywanie go kompilatorem jest bzdurą. Dlaczego? Dlatego, że możemy podpiąć pod niego różne kompilatory (np. GCC czy Clang). IDE mamy nadal to samo, a kompilatory różne.

@EDIT

Chociaż jak czytam, to nie jestem w stanie określić co konkretnie miał na myśli mój poprzednik. W każdym razie trochę sprostowania nie zaszkodzi (mam nadzieję). cheeky

komentarz 28 października 2017 przez niezalogowany
Już mówiłem, że źle zadałem pytanie.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2017 przez Pablo93 Użytkownik (800 p.)
kompilator kodu ?
Chodzi ci o zbudowanie pliku exe ? w c++ to polecam Code Blocks

Masz jeszcze Dev C++ lub Borland c++ jeśli chodzi o apki okienkowe
komentarz 28 października 2017 przez niezalogowany
Dzięki dokładnie o to chodziło
2
komentarz 28 października 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
To co wymieniłeś to środowiska a nie kompilatory. Darmowe kompilatory to np. GCC.
komentarz 28 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
CODE BLOCKS I DEV C++ TO NIE SĄ KOMPILATORY!!!
komentarz 28 października 2017 przez niezalogowany
Ale powiedział to, o co mi chodziło to ja napisałem źle pytanie
1
komentarz 28 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Fajnie, że powiedział o co chodziło, cieszę się. Ale mylenie kompilatora z IDE to poważny i niestety powszechny problem, więc staram się zapobiegać jego dalszej eskalacji. smiley

komentarz 28 października 2017 przez niezalogowany
Ok.
komentarz 28 października 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Użyj GNU GCC bo najszybciej działa a IDE może to być code block, lub Devcpp. Devcpp jest prostszy w obsłudze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 745 wizyt
+4 głosów
4 odpowiedzi 2,850 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 726 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w Inne języki przez BlupiSpidi Użytkownik (960 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...