• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MS Visual Studio curlpp budowanie biblioteki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 28 października 2017 w C i C++ przez Kada Nowicjusz (150 p.)

(MS Visual Studio 2017) Z góry mówię ze doświadczony nie jestem (dlatego tutaj piszę :p) i nie udaje mi się zbudować statycznej biblioteki curlpp (http://www.curlpp.org) za pomacą cmake powód:

Could NOT find CURL (missing: CURL_LIBRARY)

bibliotekę curl już mam zrobioną tylko nw gdzie i czego konkretnie szuka cmake żeby mu podstawić. A jak coś pokręciłem to niech ktoś napisze żebym dał sobie spokój i udostępni mi już gotowe biblioteki curlpp i użytej curl a ja do tematu wrócę jak odpocznę bo po 4 dniach już mi odchodzą siły do tego ,a chcę ruszyć jakiś program w międzyczasie dla motywacji.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 października 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 29 października 2017 przez Kada
 
Najlepsza

Jeśli odpalasz cmake'a z linii komend, spróbuj dodać dwie opcje:

-DCURL_INCLUDE_DIR=<curl>\include

-DCURL_LIBRARY=<tu ścieżka do biblioteki .lib>.

 

komentarz 28 października 2017 przez Kada Nowicjusz (150 p.)
Nic mi to nie pomogło albo źle to zrobiłem. Jeśli możesz to sprawdź czy da się to zrobić przez Native Tools VS bo wychodzi na to ze totalnie nie ogarniam obsługi cmake.
komentarz 28 października 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Miałem już sprawdzać, ale... NuGetem chciałem ściągnąć bibliotekę libcurl dla visuala, ale widzę, że jest tam również biblioteka curlpp, więc problem rozwiązany ;)

Użyj Tools > NuGet Package Manager i ściągnij sobie nim obie biblioteki.

 

komentarz 29 października 2017 przez Kada Nowicjusz (150 p.)
Mam :P wielkie dzięki za zaangażowanie i ze chciało Ci się sprawdzić coś dla mnie. Do budowania bibliotek jeszcze wrócę ale muszę chwilę przerwy sobie zrobić :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,982 wizyt
pytanie zadane 17 października 2018 w C i C++ przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2020 w C i C++ przez vende11 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...