• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liczby Binarne | pytania teoretyczne (systemy stało i zmiennoprzecinkowe)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
595 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CreMag Nowicjusz (160 p.)
Witam, prosiłbym o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania teoretyczne związane z systemem binarnym:

a. Jakie są sposoby zapisu liczb binarnych ze znakiem?
b. Dlaczego system U2 jest najczęściej wykorzystywanym sposobem zapisu liczby ze znakiem?
c. Co jest wadą systemu ZM?
d. Jakie znasz sposoby zapisu liczb binarnych niecałkowitych?
e. Który ze sposobów zapisu liczb binarnych niecałkowitych jest aktualnie
wykorzystywany?
f. Co jest wadą liczby binarnej stałoprzecinkowej?
g. Wyjaśnij ideę liczby zmiennoprzecinkowej.
h. Czym charakteryzują się liczby zmiennoprzecinkowe pojedynczej i podwójnej
precyzji? Ile bitów i na co jest poświęcone?
i. Jaka norma definiuje standard liczb zmiennoprzecinkowych binarnych?

 

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc :>
komentarz 27 października 2017 przez CreMag Nowicjusz (160 p.)
już mi się myli, mam odpowiedź i na (i) i na (h), i właśnie rozważam nad odpowiedziom do (g)
komentarz 27 października 2017 przez CreMag Nowicjusz (160 p.)
mam ten fragment w książce od kilku minut ale napal nie wiem jak go w skrócie zapisać jako odpowiedź na pytanie
komentarz 27 października 2017 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Poszperaj po necie za tym jeszcze. Np. na youtube jak ludzie tłumaczą floating pointy :)
komentarz 27 października 2017 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Lecę spać ;) Powodzenia!
komentarz 27 października 2017 przez CreMag Nowicjusz (160 p.)
Właśnie się dowiedziałem że jutro (dzisiaj) nie ma naszego nauczyciela w szkole więc mam jeszcze cały tydzień na poduczenie się do tego sprawdzianu :D

Dziękuję za całą pomoc, gdy będę potrzebował coś więcej to dam znać, a teraz to uciekam spać. Dobranoc, miłej nocy :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,873 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,456 wizyt
pytanie zadane 4 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,480 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...