• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

język c odczytywanie liczb z przedziału <a,b>

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,080 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w C i C++ przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
Witam

Niedawno rozpocząłem studia informatyczne i naukę języka C.Ostatnio na laboratoriach z podstaw programowania otrzymałem zadanie o treści:  Odczytaj dwie liczby calkowite a i b. Wypisz na ekranie wszystkie liczby parzyste
w kolejnosci rosnacej z przedzialu <a,b>. Wiem , że muszę użyć tutaj operatora modulo żeby sprawdzić parzystość i prawdopodobnie pętli for. Problem polega na tym , że nie wiem jak się wyświetla liczby z przedziału <a,b>. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego zadania?.Dodam jeszczę , że program ma być napisany w języku C a nie c++.Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 października 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
wybrane 27 października 2017 przez mn130496
 
Najlepsza

Tutaj przykład kodu zaimplementowany przeze mnie:

 

#include <stdio.h>

int main()
{
    int beginNumber;
    int endNumber;
    
    printf("Podaj pierwszą liczbę\n");
    scanf("%d", &beginNumber);
    
    do {
        printf("Podaj drugą liczbę\n");
        scanf("%d", &endNumber);
        if (beginNumber > endNumber) {
            printf("Druga liczba nie może być mniejsza niż pierwsza\n");
        }
    } while (beginNumber > endNumber);
    
    for (int i = beginNumber; i <= endNumber; i++) {
        if (i % 2 == 0) {
            printf("%d\n", i);
        }
    }

    return 0;
}

Tłumacząc:

Najpierw skanuje pierwszą liczbę, które jest Twoim początkiem, następnie dopóki nie podasz drugiej liczby > pierwszej, próbujemy wczytać drugą.

W pętli for, do i przypisujesz swoją pierwszą liczbę (Twój początek) i iterujesz do momentu, gdy i osiągnie wartość równą Twojej końcowej liczbie (bo ją też chcesz sprawdzić).

Samo wyświetlanie również easy - sprawdzasz i modulo 2, jeżeli reszta z dzielenia == 0, wtedy wyświetlasz.

komentarz 27 października 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Lepiej od razu i+=2;

Edit. zadziala gdy a jest parzyste na starcie.
komentarz 27 października 2017 przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)

ok dziękuje za pomoc.Pozdrawiam

komentarz 27 października 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Tak, tylko wtedy musiał byś sprawdzić czy 1 liczba jest parzysta czy nie i na tej podstawie wyliczyć wartość początkową.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 290 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w C i C++ przez Perkol02 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 397 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 3,684 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez guciox25 Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...