• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Asystent głosowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,961 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w C i C++ przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Mam mój mały ambitny projekcik! Chciałbym się spytać jak wykonać asystent głosowy. W jakim języku go się programuje (myślę że c++ ale nie jestem pewny) Ma polegać że ja mówię komendę głosową, a program wykonuję jakąś czynność np. zapala diodę. Robię ten projekt na arduino.
1
komentarz 25 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Rozpisalem sie, a zapimnialem ze mam link, wiec zamiast czytac moje wypociny to:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330036.html

https://www.codeproject.com/Tips/784140/Cplusplus-Speech-Recognition

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rozpoznawanie_mowy

Krotko mowiac, zalezy Ci na rozpoznawaniu mowy. Temat ciekawy, zastanawialem sie czy nie wziasc go na temat swojek pracy, ale chcialem uzyc teho talze do swojego projektu.

Jezeli Ci sie uda to chetnie zobacze Twoj projekt :)
komentarz 25 października 2017 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Jeżeli chodzi o mój projekt to ma być to smart backpack. Nie chce żeby były jak inne czyli najczęściej powerbank w plecaku tylko chce to rozbudować trochę

.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 października 2017 przez niezalogowany
Info: arduino jest za słabe.

Asystent głosowy to nic innego jak rozpoznawanie głosu -> AI -> ML. Nawet smartfon jest za słaby, zauważ że Google wysyła przechwycony głos najpierw do swoich serwerów, a dopiero później zwraca instrukcję do telefonu co ten powinien zrobić.
1
komentarz 25 października 2017 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
To ja może zrobie już bez tego dzwieku bo mi chodzilo w sumie o funkcje jak zapalenie diod w jakies komorze plecaka albo podanie godziny itd
komentarz 25 października 2017 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
To chyba lepiej zrobic na zasadzie ekranu dotykowego.
komentarz 25 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Duzo prosciej niz z rozpoznawaniem mowy, a jezeli chcesz sprobowac samego rozpoznawania no to, wyslalem linl wyzej :)
komentarz 25 października 2017 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Dobra i jeszcze raz dzięki jak mi się uda projekt to napisze!
komentarz 25 października 2017 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
A tylko jakbys mogl powiedziec jakie urzadzenie jest dobre zeby zrobic takie cos? jak arduino odpada to co?

ekran bedzie dotykowy itd.
0 głosów
odpowiedź 25 października 2017 przez k3ybo4rd Obywatel (1,180 p.)
Nie wiem, nie znam się na tym, lecz gdyby tak domontować mikrofon i wykorzystać tego typu asystenta https://www.dobreprogramy.pl/Spikit,Program,Windows,33051.html głosowego, który następnie zapisze naszą instrukcję (to co do niego powiemy) do jakiegoś tymczasowego pliku, a inny program w tym samym czasie by z tego pliku przetwarzał nasze komendy  dalej przekazując to właśnie do urządzenia ???
1
komentarz 25 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Problemem jest moc obliczeniowa maszyny i skomplikowane obliczenia. Zapisujac plik do 1, musi odpaloc sie drugi, ktory bylby odpowiedzialny za sprawdzanie probek, problem pojawia sie gdy masz np 50k roznych probek do przeszukania :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2023 w Python przez Kaneki Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 753 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w Python przez Pico Obywatel (1,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...