• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Testy penetracyjne - początki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
610 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez YooPach Początkujący (260 p.)
Witam. Ostatnio nabyłem książkę Georgi Weidman „ Bezpieczny system w praktyce – wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne” .Mam problem z pobraniem  maszyny wirtualnej Kali Linux ze strony  ( www. nostarch.com/pentesting ) oryginalnego wydania ww. książki.  Wg autorki łącze torrent prowadzi do pliku Kal- Linux-1.0.6-vm-i486.7z , zawierającego obraz maszyny wirtualnej VMware skompresowany za pomocą programu 7-zip.  Jednak wg mnie to łącze już nigdzie nie prowadzi.  Zależy mi na wersji Kal- Linux-1.0.6 gdyż taki jest używany w przykładach omawianych w książce.  Ewentualnie proszę o wskazówki jak można w inny sposób pobrać maszynę wirtualną Kali Linux tak aby działała w VMware .

 

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 października 2017 przez niezalogowany
Jeżeli tu masz problem to nie wróżę ci zbyt wielkiej kariery.

Nie ma co trzymać się starocia, pobierz najnowsze Kali z Kali.org

Jednakże muszę cię ostrzec ze książki o kali są przestarzałe już w dniu premiery i nie ma większego sensu ich kupować, bo narzędzia bardzo szybko się zmieniają. Pewnie 90% wykorzystanych tam tooli dzisiaj ma już inne wywołanie
+1 głos
odpowiedź 25 października 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ten linux jest tak stary, że pamiętam go z czasów podstawówki :3
komentarz 25 października 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 969 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mask Nowicjusz (180 p.)
+9 głosów
8 odpowiedzi 916 wizyt

92,563 zapytań

141,415 odpowiedzi

319,593 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...