• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wystylizowanie JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w JavaScript przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Witam,

Czy można wystylizować CSSem JavaScript ??

Mam na myśli to czy jeśli np zrobiłem zegar na stronie w JS to czy mogę dobrać własną czcionkę tych cyfr itp. ??
komentarz 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jak najbardziej można, a powiedziałbym, że trzeba :)
komentarz 24 października 2017 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Mógłbyś wytłumaczyć jak ??
1
komentarz 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Dałbyś swój kod to byłoby łatwiej, ale tak ogólnie powiem. Twój zegar wyświetlasz myślę, że w jakimś kontenerze czyli elemencie div. Zresztą wszystko co jest wyświetlane na stronie jest ujęte w jakiś znacznik htmla, np. <div>, <p>, <h1> itp. Więc teraz po prostu należy się w CSS odwołać do tego znacznika/elementu i nadać mu jakieś style, np. jak masz Twój zegar w elemencie <div> nadaj mu klasę (np. "zegar"), a potem w css nadajesz style (np. .zegar { color: red;} - spowoduje zmianę koloru tekstu na czerwony).
Moje tłumaczenie może nie jest zbyt eleganckie, ale myślę, że łatwe w odbiorze i zrozumiesz :)
komentarz 24 października 2017 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Zrozumiałem :D Stylizuję to jak normalnego Diva ;D
komentarz 24 października 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Czy można wystylizować CSSem JavaScript ??

Co masz na myśli? Nie ma czegoś takiego jak "stylizowanie JavaScriptu". JavaScriptem przetwarzasz dane w przeglądarce (lub za pomocą Node.js poza przeglądarką) i/lub obrabiasz elementy HTML aby wprowadzić interakcję z użytkownikiem na stronie. Możesz JSem coś ostylować - ba możesz nawet ingerować w arkusze styli CSS, ale to raczej niecodziennie sytuacje - lecz do tego służy przede wszystkim język CSS.

Poczytaj o podzielności warstw strony internetowej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Hmm, nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie :)

Ale żeby nie być małostkowym - kliknij prawym przyciskiem na zegar i podejrzyj źródło, zobacz jakie elementy tworzą ten Twój zegar, oczywiście nazwij sobie ogólnie ten zegar jakąś klasą/id, żebyś mógł go sobie wystylizować nie wpływając na pozostałe elementy. Jeżeli udostępnisz ten zegar np. w code pen, to będę mógł Ci bardziej pomóc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2021 w JavaScript przez malvator Użytkownik (720 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 29 października 2020 w JavaScript przez Mefjuu Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w JavaScript przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...