• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hyper-V - Windows Server 2008

Object Storage Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez clays Nowicjusz (120 p.)
Witam,

trafił mi się przypadek na Windows Server 2008, że przy korzystaniu roli Hyper-V stawiam maszynę wirtualną z Ubuntu. Po zainstalowaniu na WS2008, żadna maszyna linuxowa nie widzi mi karty sieciowej i nie mogę odkryć dlaczego. Z tym systemem nie miałem zbyt często styczności więc na nowszych WS nie miałem tego problemu. Próba konwersji na WS2012R2 vhdx na vhd i podpięcie na maszynie WS2008 nie daje porządanego rezultatu. Na hyper-v gdy stawiam maszynę windowsową nie ma tego problemu a z linuxem jest. Spotkał się kiedyś ktoś z czymś podobnym i udało mu się rozwiązać problem? Szukałem w google pod różnymi hasłami rozwiązania, lecz nie udało mi się nic znaleźć.

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez Rapt0r22 Użytkownik (520 p.)
Nie widzi, to znaczy? Sprawdź czy interfejs jest w odpowiedniej sieci, czy nie jest wyłączony.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...