• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak to jest z tymi antywirusami, czy są jeszcze przydatne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zawisza czarny Obywatel (1,690 p.)
jaki warto zainstalowac antywirus darmowy, na wielu forach sporo osób pisze że wystarczy windows defender

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Bo wystarczy, tzn. lepszy taki niż żaden. O antywirusach darmowych się już mówi od lat i pytają się ludzie, który jest najlepszy...moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja osobiście używam Avira Antivirus i nie narzekam. Polecam od czasu do czasu zerkać tutaj:
https://www.av-comparatives.org/
i popatrzeć jak wygląda ranking antywirusów.
Moim zdaniem ważne, aby mieć jakiegoś antywirusa. Na dzień dzisiejszy nie znam antywirusa, który byłby szczelny w 100% ponieważ twórcy wszelkiego rodzaju wirusów/robaków/exploitów/itp. są coraz bardziej twórczy...
Dlatego polecam stosować oprócz antywirusa jeszcze myślenie, czyli nie wchodzę na stronę, która jest niepewna, nie otwieram załączników z nieznanych źródeł, nie podpinam pendriva z nieznanego źródła itp.

0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Ja nie używam żadnych antywirusów. Windows Defender na win 8.1 w 100% mi wystarcza. Nigdy nie miałem problemów.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Nie wiem jak teraz, ale gdy używałem Windowsa (ostatni raz u siebie ponad rok temu), Windows Defender powodował ogromne użycie dysku, zastępowałem go innym antywirusem, który wyłączałem (bo nie umiałem wyłączyć real-time protection w defenderze, a nie potrzebuję antywirusa). Teraz używam Archa na którym nie mam potrzeby instalacji wirusów, więc nie mam potrzeby posiadania antywirusa… Jak Defender już nie jest tak zasobochłonny, używaj go w połączeniu z mózgiem.
komentarz 24 października 2017 przez niezalogowany
Ten bug w defenderze został już daaaawno temu naprawiony.

Trzeba było wtedy dodać do wyjątków któryś z plików Defendera, żeby rozwiązać ten problem.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
windows defender jest antywirusem który nie wykryje żadnego nie popularnego zagrożenia. On tylko wykrywa te najpopularniejsze. Polecałbym pobrać AVAST (free) albo KASPERSKY (120zł ROK) ponieważ one rzeczywiście chronią i doskonale wyłapują różne nawet mało popularne zagrożenia. AVG nie polecam, ponieważ strasznie ale to strasznie ZAMUUUUULA komputer...
komentarz 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
KASPERSKY Internet Security 120zł ROK (dwa stanowiska)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 609 wizyt
+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...