• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik RWD

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,662 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w HTML i CSS przez lastavenger Obywatel (1,060 p.)
Witam

Mam już trochę doświadczenia w pisaniu stron oraz kilka projektów na koncie, ale do dzisiaj męczę się z responsywnością na moich strona. Nie wiem kiedy zacząć wprowadzać "@media only screen" i przy jakiś wartościach najbardziej optymalnie. Słyszałem o technice "Mobile First" jeśli macie w pamięci jakiś fajny poradnik w tych kwestiach proszę o podlinkowanie. Najlepiej Video, a także chętnie po angielsku. Pozdrawiam ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

https://radek024.github.io/blog/bykiwkodzie/css/2017/09/15/responsive-web-design/

Może nie film, ale artykuł na temat RWD - myślę, że to może być dobry wstęp przed nauką jako-tako tworzenia stron responsywnych. Po artykule masz podlinkowane poradniki, gdzie możesz poznać RWD z bardziej praktycznego widoku :)

+1 głos
odpowiedź 24 października 2017 przez pablop76 VIP (123,060 p.)

Witam.  Responsive UI

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2020 przez devmentor.pl Nowicjusz (140 p.)

Już trochę minęło czasu od zadania tego pytania, ale postanowiłem się udzielić ponieważ może komuś moja odpowiedź pomoże.

Jeśli chodzi o materiały to chciałbym zareklamować mój ebook dotyczący tego zagadnienia: 
https://devmentor.pl/p/html-and-css-rwd/

Jeśli chodzi o praktykę to polecam darmowe zadania na moim profilu na GitHub-ie:
https://github.com/devmentor-pl/practice-html-and-css-rwd

Na koniec ogólna uwaga. Pamiętajcie, aby praktykować. Samo czytanie czy oglądanie nie wiele daje. Trzeba pisać samemu kod, aby było widać efekty. Pozdrawiam!

1
komentarz 16 kwietnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
masz jakieś darmowe fragmenty eboka?
komentarz 16 kwietnia 2020 przez devmentor.pl Nowicjusz (140 p.)
Na stronie można pobrać darmowe fragmenty wybranych materiałów.
Link znajdziesz na samym dole - pod spisem treści.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w HTML i CSS przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 481 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w HTML i CSS przez ricksanchez1943 Początkujący (260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 391 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...