• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana absolute na fixed w momencie kiedy cale menu nie moze byc wyswietlone w rozmiarach swojego okna przegladarki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w HTML i CSS przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
Siema mam pytanie czy da rade zrobic tak ze, mamy menu ktore ogolnie jest na display none, ale obecnie jest pokazane i chodzi o to ze:

mam takie menu u siebie w dole strony, zalezy jak ktos zjedzie strona w dol czasem otworzy sie cale menu(w oknie przegladarki) i je widac(w calej okazalosci) a czasami trzeba wciaz w przegladarce troszke jeszcze zjechac w dol(by je zobaczyc cale), no i mam takie pytanie czy da rade zrobic tak ze, wstepnie jest ustawione na position: absolute; (czyli dopasowuje sie do rodzica) ale w momencie kiedy menu nie miesci sie w oknie przegladarki(po prostu ze nie widac go w calej okazalosci i trzeba zjezdzac suwakiem w dol by widziec cale :D) zeby zachowywalo sie jak position: fixed; ? wzg okna?

Czyli efekt bylby taki ze w kazdym momencie kiedy bede zmniejszal okno przegladarki i przestanie sie miescic przy rodziciu zeby zachowywal sie wzg przegladarki i caly czas by bylo cale widoczne, no chyba ze jesli juz tak sie zmniejszy przegladarke ze sie wgl menu nie zmiesci.

Czy sie nie da takiego czegos zrobic?

https://codepen.io/Turqus/pen/zEQjoG?editors=1100
komentarz 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Przychodzi mi na myśl tylko responsywność strony, czyli np. zapytania medialne (jeśli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi)
komentarz 24 października 2017 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Witam.

Bootstrap ma klase .dropup która powoduje, że menu jest rozwijane do góry(bo używasz bootstrapa). Może takie rozwiązanie będzie lepsze. Ale co do Twojego pytania to myślę, że menu mogłoby nie być warstwa tylko elementem kontenera i po rozwinięciu powiększało by kontener przez co strona sama skrolowała by się do góry. Poza tym to nie jest prawidłowa struktura nawigacji bootstrapa.
komentarz 24 października 2017 przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

Poza tym to nie jest prawidłowa struktura nawigacji bootstrapa.

Nie zrozumialem, co nie jest prawidlowa struktura nawigacji?

.dropup która powoduje, że menu jest rozwijane do góry

Okej ale tak jak mowilem to wszystko zalezy jaki rozmiar jest przegladarki :P oraz to jak ktos jest nisko ze scrollowany lub wysoko. Tzn ze jesli wyscrolluje na dol i odpale dropup to gora moze mi zaslaniac, (jesli zjade na sam dol ze cm bede mial do krawedzi top menu to mi tez wyskoczy schowane :P

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Sprawdź to, dałem tylko takie zachowanie w momencie gdy strona się załaduje, ale możesz to przeszczepić również np. on resize window.

https://codepen.io/Czeran/pen/yzdBpV
komentarz 24 października 2017 przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
Tzn aktualnie to dziala caly czas na position fixed, nie zauwazylem by sie to zmienialo po zmniejszaniu okna przegladarki ?? Czy to trzeba przeszczepic na resize window by zadzialalo?
komentarz 25 października 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
jak zmienisz okno przeglądarki i odświeżysz to wtedy zadziała (tylko sprawdza na inicjalizacji dokumentu)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 8,516 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 627 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w Python przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...