• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam pomysłu na projekt / Dołączę do aktualnego / Wspólna nauka języka C# lub PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
828 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

Wypadałoby coś zrobić aby nie stać w miejscu... tylko pytanie - co takiego?

Od ponad roku uczę się programowania w miarę regularnie (licząc próby rozpoczęcia nauki to 2 lata)
Ogarniam według mnie dobrze C#, to znaczy nie mam problemu z aplikacjami WPF, ASP.NET, grzebałem troche w Unity3D i Xamarinie
Sporo czasu poświęciłem też PHP, gdzie ogarniam podstawy Symfony3
Oraz miałem krótkie kontakty z innymi językami, m.in Java, C++

Oczywiście tematy typu obiektówka, programowanie funkcyjne, wielowątkowość, wzorce, standardy ogarnięte

Jeśli ktoś ma pomysł na ciekawy projekt, lub chce stworzyć coś razem, zapraszam do pisania
(w przypadku osób chętnych do wspólnego projektu, piszcie na pw a nie w odpowiedziach)
Z tym że co do wspólnych projektów - szukam czegoś w czym będę miał możliwość rzeczywistego programowania, a nie jak to bywa w większości projektów tego typu - każdy pisze 50 linijek kodu do sprawdzenia jak wygląda współpraca, czy każdy w projekcie ogarnia kontrole wersji itp, a później 2 miesiące nic się nie dzieje...

Dodatkowo moge dodać, że posiadam konto programisty w sklepie play, więc fajnie byłoby stworzyć coś na androida, albo serwis + klient na androida
Tylko właśnie - co to mogłoby być?
Czuję że mam jakieś umiejętności przez które nie zepsułbym projektu, ale nie wiem co mógłbym zrobić

Przyszedł mi pomysł na stworzenie gry - symulator życia z wewnętrznym symulatorem gospodarki (tworzona przez graczy)... tylko no właśnie, to duży projekt, do którego potrzebowałbym sporej ilości graczy na start i sensownego serwera, na co aktualnie mnie nie stać, więc odpada
Najlepiej żeby koszty utrzymania projektu były możliwie jak najniższe, najlepiej zerowe (ewentualny web serwis + db może działać na darmowym hostingu, z tym że takie coś ma małe pojemności bazy danych + mała moc obliczeniową)
I fajnie, gdyby projekt posiadał spore możliwości rozbudowy, coś przy czym można długo dłubać i stopniowo ulepszać

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 766 wizyt
–5 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 3,570 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...