• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie szukac pracy, praktyki w IT?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,331 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w HTML i CSS przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Witam. Gdzie mogę szukać praktyki którą będę odbywał za rok, w trzeciej techikum, polegającą na czymś więcej niź pażenie kawy?

Oraz w przyszłości gdzie szukać pracy?

Podobno jest ogromne zapotrzebowanie, a na olx widzę bardzo mało ogłoszeń.

Póki co znam Html, css, rwd.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 października 2017 przez janig9 Początkujący (260 p.)
edycja 23 października 2017 przez janig9
Nie liczyłbym na jakiś ogrom wiedzy, jeżeli chodzi o miesięczną praktykę w branży IT. Polega to bardziej na zapoznaniu sie z firmą, dowiedzeniu się, jak to wszystko funkcjonuje itp.. Coś tam każą Ci zrobić, np. zaparzyć ( ;)) kawę. Jeśli chodzi o pracę to musisz sam wysyłać swoje CV. Ewentualnie inne portale w stylu goldenline lub  pracuj.pl. W mojej szkole istnieją jeszcze staże miesięczne, za które dostajemy pieniądze i pracujemy w swojej branży. Poszukaj w swojej okolicy  firm zajmujących się programowaniem webowym lub innym, jeżeli chcesz iść w tym kierunku. Prawdopodobnie zlecą Ci jakiś projekt w danym języku. Polecam też samodzielnie poszerzać swoja wiedze i pisać małe projekty (np.: jakiś autorski landing page - dość popularne w dzisiejszych czasach). Jeżeli nie planujesz dalszej edukacji, po skończeniu szkoły postaraj się o jakiś dobry staż (pieniądze nie będą zadowalające, ale wynagrodzi Ci to wiedza, którą zdobędziesz).
komentarz 23 października 2017 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Po technikum kończę edukację, więc poszukam tego stażu. Myślisz, że znajdę jakiś staż znając tylko html, css, rwd? I jakieś podstawy JS. (muszę ostro podszkolić angielski)
komentarz 23 października 2017 przez janig9 Początkujący (260 p.)
Myślę,że coś się znajdzie. Zależy też, gdzie mieszkasz - duże czy małe miasto. Jak wiadomo, w dużym mieście masz więcej możliwości. Jeżeli chodzi o JS to znajomość ajax'a,canvasa i jquery to takie podstawowe biblioteki, których warto się nauczyć.
1
komentarz 23 października 2017 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Okolice Katowic (do Katowic 20km).

 

Js'a jeszcze praktycznie nie znam, więc myślę, że lepiej nauczyć się czystego js niż bibliotek.
1
komentarz 23 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Witam, pozwolę się wtrącić w dyskusję.
Co do stażu po technikum to bez urazy, ale wątpię, że Ci się uda, studenci mają problem,a co dopiero człowiek po technikum. Dlaczego mówisz, że kończysz edukację po technikum... nie zależy Ci na studiach? Chcesz pracować w branży IT a znasz tak naprawdę bardzo mało, samym htmlem i css oraz rwd nie ma co się chwalić bo to zna praktycznie każdy uczeń w technikum informatycznym. Jeśli chcesz się wybić musisz czymś zabłysnąć, przede wszystkim mieć bogate portfolio i/lub odpowiedni papierek ze studiów wyższych. Owszem zapotrzebowanie jest duże i być może Ci się uda znaleźć jakiś staż, ale na pewno znając tylko to nie popracujesz długo, musisz się podszkolić z innych rzeczy (i tu pytanie kim chcesz być?). Wnioskuję, że front-endowcem bo znasz html, css, ale to za mało. Zobacz sobie oferty pracy z branży IT i jakie firmy stawiają wymagania. Powodzenia!
P.S. Zachęcam do kontynuowania nauki!
komentarz 23 października 2017 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Studia nic nie daja procz mozliwosci pracy w korpo. Do malych firm liczy sie portfolio, nie papierek, po za tym edukacja szkolna jest na tyle bez sensu, ze slabe mam oceny, nie nadaje sie na studia. (takie moje zdanie). Nie wiem czy podejde w ogole do matury.

Nie zgodze sie, ze kazdy po technikum zna html, css, rwd. Uczymy sie w szkole tworzenia stron na tabelkach :) jezeli nie znajde pracy w zawodzie, stazu, albo czegokolwiek rozwijajacego mnie to wyjade za granice, w Polsce slabo z zarobkami.
komentarz 23 października 2017 przez janig9 Początkujący (260 p.)
W pełni zgadzam sie z użytkownikiem wyżej. Sam z mojej strony zachęcam do kontynuowania nauki. Studia nie daja tylko możliwości pracy w korpo. Studia to nie tylko edukacja. Chodzi o poznanie nowych ludzi. Dostajemy ogrom wiedzy teoretycznej, która pozwoli nam zrozumieć trudniejsze problemy. Dzieki matematyce rozwijamy swoje analityczne, logiczne oraz abstrakcyjne myślenie. Rozwiązywanie problemów szkolnych rozwija nasz mózg. Edukacja nigdy nie jest stratą czasu.
komentarz 23 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Przykro mi, że trafiłeś do takiego technikum, co uczą stron na tabelkach - jest to technika przestarzała. W sumie to nie sądziłem, że jeszcze ktoś uczy czegoś takiego.
Co do studiów to pewnie Cię nie przekonamy, sam się musisz przekonać. Mówisz o wyjeździe za granicę bo w Polsce małe zarobki, a niby w małych firmach będziesz zarabiał kokosy?
Proponuję jeszcze raz na spokojnie sobie przemyśleć, masz jeszcze czas.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,212 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Offtop przez umpfh Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,797 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nik Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2023 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...