• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - aplikacje w chmurze

Object Storage Arubacloud
+1 głos
920 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Java przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Dzień dobry,

Czy da się zrobić tak, by wysyłać, jakiś obraz lub film do chmury ( najlepiej Google) a program napisany w Javie umieszczony w tej chmurze obrabiał ten obraz lub film?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No tak, masz coś takiego jak API, web serwisy itd

Wysyłasz odpowiednie żądanie do serwera, on je odbiera i jest
Tutaj język nie ma dużego znaczenia, bo całość to wysyłanie odpowiednich żądań, odpowiednimi protokołami, np HTTP
komentarz 23 października 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
A mógłbyś podesłać jakiegoś linka do tutorialu jeśli jakiś znasz?
komentarz 23 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
A w jaki sposób dokładnie chciałbyś to zrobić?

Chodzi ci o gotową chmurę, czy samodzielnie chcesz zrobić jakiś np serwer z plikami typu google drive

Jeśli gotowa, sprawdzasz czy udostępniają swoje API, jeśli tak, czytasz dokumentacje
Jeśli własna, szukasz poradników z tworzenia API
komentarz 23 października 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Podam może na przykładzie. Chciałbym zbudować monitoring w domu, który rozpoznawał by twarze domowników. Więc po kolei:
1. Kamera, gdy coś się poruszy w kadrze robi zdjęcie
2. Obraz wysyła do chmury Google, bo nie chcę wydawać dużo pieniędzy na mikrokontrolery ARM.
3. Program napisany przeze mnie w Javie korzystając z biblioteki openCV korzystając z mocy obliczeniowej chmury przeszukuje zdjęcie aż rozpozna twarz. Wtedy sprawdza czy taka twarz jest zapisana w bazie danych i wysyła mi informację na napisaną przeze mnie aplikację na androida.

P.S. Algorytmy będą działały trochę inaczej niż to opisałem, ale zasada działania programu z chmurą się nie zmieniła.

P.P.S. To tylko przykład, zamierzam używać mocy obliczeniowej chmury do wielu innych celów.
komentarz 23 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No to sprawdź jak w javie zrobić web serwis, a dokładniej aplikacje serwerową obsługującą żądania REST API

Urządzenie wysyła żądanie POST po określonym przez ciebie porcie i adresie ip, w ciele żądania masz zdjęcie

Serwer na podstawie tego co dostał odpala jakieś tam metody, najlepiej asynchroniczne
Po uzyskaniu odpowiedzi "czy ta postać jest dobra" zapisuje załóżmy date, zdjęcie i wynik w bazie danych

Następnie aplikacja na androida wysyła żądanie pobierające wszystkie nowe (nie pobierane wcześniej) wiersze z bazy danych

Załóżmy że automatyczne pobieranie odpala się co X minut (możliwe do zmiany, domyślnie 15 minut)
Oraz ręcznie można pobrać wszystkie wpisy z określonego przez użytkownika aplikacji na androida, przedziału dat
Lub inne funkcje które sobie wymyślisz
komentarz 24 października 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Mi właśnie chodzi jak te metody stworzyć. Jak je umieścić tak by współgrały z chmurą
komentarz 24 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Wszystko powinno być w dokumentacjach + stackoverflow

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Manial Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 823 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez tiesto.ulic Obywatel (1,010 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...