• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja okienkowa - wybór języka - wieloplatformowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
781 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Java przez RubyHuntsman Początkujący (270 p.)

Witam kolegów wink Uczę się w technikum i mam pewiem projekt, który chciałbym zrealizować. Jest to prosta aplikacja okienkowa. Chciałbym w ramach projektu zrealizować dwie rzeczy. Aplikacja miałaby być pod platformy Linux, OS X, Windows oraz chciałbym ją zabezpieczyć przed kopiowaniem.. co będzie najtrudniejszą "próbą".. Firmy płacą grube BitCoiny za zabezpieczanie oprogramowania przed rozpowszechnianiem. Czy da się domowym sposobem wykonać nawt jakieś proste zabezpieczenie? Jeżeli tak, to czy jakiś język programowania będzie pod tym wzglendem bardziej odpowiedni? Tzn. jakieś biblioteki itp.. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi wink

1
komentarz 23 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

 Jest to prosta aplikacja okienkowa

A ja bym się cofnął o krok i zastanowił czy na pewno mega zabezpieczenia są w ogóle potrzebne? Przy prostych aplikacjach wg mnie mija się to z celem, za chwilę na zabezpieczenie poświęcisz więcej czasu niż na samą aplikację... (wyszukanie sposobów itp.) Pytanie komu chcesz dawać tę apkę i czy ten ktoś faktycznie może chcieć ją "odbezpieczyć" i coś z nią zrobić "po swojemu". Wydaje mi się, że pisząc o prostej apce trochę sam robisz sobie pod górkę tymi zabezpieczeniami.

komentarz 23 października 2017 przez RubyHuntsman Początkujący (270 p.)
Niestety, aplikację na pewno ktoś będzie chciał "odbezpieczyć" :/ pytanie raczej ile osób złamie zabezpieczenie.. chcę to maksymalnie utrudnić :C im mniej osób złamie tym lepej.. i to jest prawda.. zabezpieczenie zabierze 3 razy tyle czasu co sama aplikacja, ale traktyję to jako dzięki czemu będę się mógł czegoś dowiedzieć :) myślałem także na wydawaniu aplikacji w formie abonamentu.. więc pomysł z łaczeniem się z serwerem przed uruchomieniem jest jak najbardziej ok :)
komentarz 23 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Oki, pytanie tylko ile z osób korzystających zechce coś takiego zrobić (załóżmy 5%), ile z nich ma pojęcie o programowaniu (kolejny marny procencik z tych 5%), ilu faktycznie wie jak się do tego zabrać (...) i na koniec, ile osób, z tych które faktycznie umieją programować i umieliby to zrobić zechcą się w to bawić, zamiast np. napisać swoją apkę, albo po prostu będą woleli zapłacić za program niż bawić się w jego kopiowanie, hakowanie itp.?

Dla celów edukacyjnych tak jak piszesz, można się pouczyć. Pytanie tylko, czy jeśli mówisz o jakieś apce komercyjnej to czy nie lepiej ten czas poświęcić np. na więcej funkcjonalności itp. żeby zebrać np. 1000 klientów więcej niż tracić czas na to, żeby utrudnić hakowanie 2-3 osobom?

Co do tego internetu to pytanie też co to za apka. Bo jeśli net byłby wymagany tylko do "weryfikacji", a potem apka jest całkowicie lokalna to myślę, że nie do końca warto w to iść. Zastanów się, co jeśli komuś padnie łącze, nie będzie miał chwilowo neta itp. pytanie więc, ile może być takich przypadków (brak neta) w porównaniu do liczby osób hakujących apkę.

Ale nie zależnie do wszystkiego warto się uczyć i rozwijać szukając różnych tematów do ogarnięcia :) Pozdrawiam i życzę powodzenia!
komentarz 23 października 2017 przez RubyHuntsman Początkujący (270 p.)
Aplikacja będzie pobierać dane z internetu, a więc do działania internet tak czy inaczej będzie niezbędny. Tego akurat nie powiedziałem ;) Myślę, że roczna ilość klientów szacowała by się ok 100 osób. W każdym bądź razie dziękuję za uwagi ;) trafiła się taka jedna na 10k użytkówników osoba, która coś takiego robiła, będę bardzo wdzięczny za poradę :) Pobawię się chyba równolegle Java/C++ z qt i wybiorę ;)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
*względem…

Ja klasycznie polecę Qt/C++(/QML). Darmowa wersja pozwala na sporo, jest wieloplatformowa (w przeciwieństwie do upośledzonej implementacji C# dla GNU/Linuxa i macOS, Qt oferuje większość możliwości na każdej platformie). Java jest z tego co wiem prostsza w inżynierii wstecznej, co czyni zabezpieczenia prostsze do ominięcia, ale może się mylę. Jakieś proste sposoby na zabezpieczenie istnieją, choćby wymagały weryfikacji przez internet przy każdym uruchomieniu…
komentarz 23 października 2017 przez RubyHuntsman Początkujący (270 p.)

Gdyby znalazł się ktoś, kto miał już doczynienia z taką weryfikacją ze strony serwera, to proszę o poradę, jakiś trop wink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 632 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w C# przez KtoPyta... Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 942 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w Ruby przez arnoldinho Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,166 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2015 w C i C++ przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...