• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie system32

Object Storage Arubacloud
+1 głos
7,954 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Po pierwsze, aby uprzedzić downvoty i krytykę wiem że to żart i tego nie robić. Jądro systemu o ile dobrze rozumiem.

Zadaję to pytanie, ponieważ Google daje mi same śmieszkowe fora.

W jaki sposób można by usunąć folder system32? Microsoft wbudował osłonę i nie da się jako administrator. Próbowałem na virtual boxie. Z tego co wyczytałem należy zdobyć uprawnienia poziomu systemu. Mniej więcej jak to zrobić w GUI znalazłem. Ale jak to zrobić np w terminalu?

I czy trzeba by do tego coś więcej?

To taki trochę offtop ale też systemy więc jeśli moderator uzna że bardziej offtop to proszę śmiało zmieniać. Ja się nie obrażę.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 października 2017 przez niezalogowany
Wystarczą uprawnienia administratora, ewentualnie trzeba będzie użyć polecenia takeown.

Folderu z poziomu działającego systemu nie usuniesz, bo Windows nie pozwala na usuwanie aktualnie używanych plików. Musisz to zrobić spod innego systemu.
komentarz 23 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Skopiuje moją odpowiedź która jest dalszym pytaniem.

Skoro nie da się usunąć plików działających to trzeba by było napisać programik który usuwałby to przy np bootowaniu? Czy jest to fizycznie nie możliwe z poziomu Windowsa na którym pracujemy?
komentarz 23 października 2017 przez niezalogowany
Wyżej masz odpowiedź na swoje pytanie.

Nie da się tego zrobić z poziomu systemu.
0 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
  1. Jądro Windowsa(kiedyś przynajmniej) to nie folder System32, tylko plik ntoskrnl.exe.
  2. Zwyczajnie nie masz takiej możliwości, bo po co. To taki naturalny mechanizm obronny systemu. W linuxie możesz zrobić 
    # rm -rf /

Im szybciej zrozumiesz, że w tej branży liczy się głównie tworzenie, tym lepiej dla Ciebie. No chyba że ogarniesz coś do łamania WPA2, RSA to chylę czoła możesz usunąć nawet mój System32. laugh

komentarz 23 października 2017 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

No chyba że ogarniesz coś do łamania WPA2

KRACK ;) 

komentarz 23 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Czytałem
komentarz 23 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Mówię to bardziej z ciekawości pytam ;) skoro nie da się usunąć plików działających to trzeba by było napisać programik który usuwałby to przy np bootowaniu? Czy jest to fizycznie nie możliwe z poziomu Windowsa na którym pracujemy?
0 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

A te komendy z pierwszych linków nie działają?

M.

komentarz 23 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
A sprawdzę wieczorem, chociaż już kiedyś szukałem i nic nie działało

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 508 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 385 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w C i C++ przez Gorlik1337 Użytkownik (610 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...