• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie Strony Php Zaawansowane podstawy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Nasze projekty przez vmati Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich serdecznie .

Otóż głównie chodzi mi o to jak się piszę w PHP bo mam problem(multipages). Po wyszukaniu na stackoverflow ludzie piszą non stop o jakichś CMS'ach m.i.n. TYPO3 czy Wordpress to jak to jest piszę się tekst ? CMS'ie i potem gotowy kod się wrzuca na serwer? Czy może w CMS'ie na frameworku? Tak jak mówiłem co chwile się pojawiają CMS'y a ja zupełnie nie wiem o co z tym chodzi czy tak serio jest :? Jeśli komuś się chce zostawiam całą historię niżej :) Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Otóż poznałem składnię co i jak HTML, CSS , JS, PHP, MySQL i teraz chciałbym już ruszyć z założenie na teraz bloga z forum później ze sklepem ale mniejsza . Chodzi mi głównie o pisanie wiem jak wygląda ze strony front endowej - frameworki w moim przypadku bootstrap jednak jak chwyciłem się za back end trochę jestem sfrustrowany otóż zatrzymałem się na etapie jak wyświetlić na forum poukładane tematy , wiadomo temat data itd. I tu teraz zagwozdka czy mam je ściągać wszystkie z bazy danych i za pomocą jakiś funkcji będzie mi tworzyło nowe pliki jeśli ktoś wejdzie załóżmy w stronę 3 a później usuwało czy te pliki już leżą na serwerze i się je odtwarza ale jak to się dzieje że są do nich dopisywane różne tematy no ale mniejsza . Po wyszukaniu na (patrz początek 2 zdanie) ....

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Polecam najpierw pobawić się np. z tą książką. Prowadzi ona krok po kroku jak stworzyć małą aplikację. Albo oczywiście każda inna, wprowadzająca w PHP i MySQL na jakimś większym przykładzie.

Gdy to opanujesz to poczytaj o szablonach, pn. Twig, Smarty itp. ale najpierw sam PHP/MySQL, nie wszystko na raz.

Otóż poznałem składnię co i jak HTML, CSS , JS, PHP, MySQL

Składnia to 1% tego co faktycznie musisz znać :) Trzeba wiedzieć jak i gdzie co użyć itp. A tak na marginesie to składni MySQL na pewno nie poznałeś, jeśli nie robiłeś bardziej złożonych selectów, nie mówiąc już o samej pracy bezpośrednio na bazie :)

Podsumowując tak jak pisałem, najpierw zrób coś w PHP/MySQL będąc prowadzony w pewnym sensie za rękę, a dopiero potem przejdź "na swoje" :) Są też kursy online, ale nie wiem na ile są one doprowadzone faktycznie do końca, w przypadku książek jest to pewniejsze.

Nie sugeruj się też tym, że książki są stare itp. itd. Podana przeze mnie uczy PDO do MySQL więc nie będziesz miał problemu. A gdy opanujesz już dobre podstawy to sam zaczniesz wyłapywać z książek/blogów/kursów co jest nieco przestarzałe, a co oki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,802 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w HTML i CSS przez Ziwer Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w HTML i CSS przez Boby Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Nasze projekty przez w2 Obywatel (1,110 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...