• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do rządowych baz danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w SQL, bazy danych przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
Witam, czy istnieje możliwość dostania się do baz danych rządowych (np.do tabel z danymi Ministerstwa Finansów do kursów walut, albo do statystyk GUS), logując się jako anonymous? Spotkałem się z taką teorią i wydaje mi się ona absurdalna, ale chcę to zweryfikować. Czy jest ktoś z was w stanie wypowiedzieć w tym temacie? Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale zadałem to pytanie.
komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Udowodnij, że czyn zawarty w twoim pytaniu nie łamie prawa.
komentarz 22 października 2017 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
Mi nie chodzi o dostanie się do takiej bazy tylko, czy np. Ministerstwo finansów albo jakaś inna (nawet pozarządowa firma) udostępnia taką możliwość. Nie wiem czy zrozumiale tłumaczę to o co mi chodzi. Ale dyskutuję z taką osobą która uważa, że rząd jawnie daje lub dawał dostęp do różnych rządowych baz.
komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
OK, chodziło mi jedynie o to, czy instytucje rządowe wiedzą o tym procederze. Po prostu twoje pytanie wydawało się mocno podejrzane.
komentarz 22 października 2017 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
Mój rozmówca uważa, że rząd jawnie udostępnia informacje jak się połączyć z bazami do nich należącymi. Stąd moje pytanie czy jest taka możliwość, a jak nie ma to w jaki sposób obalić tą teorię?
2
komentarz 22 października 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Udostępniają API a nie bazy...

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 22 października 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

GUS - link

MF - link

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 301 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2020 w SQL, bazy danych przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w SQL, bazy danych przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...