• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript - kierunki rozwoju

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
436 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w JavaScript przez qvo Obywatel (1,670 p.)
Czy mógłby ktoś rozpisać najpopularniejsze w tej chwili frameworki i kierunki rozwoju w javascript? Chodzi mi o taki krótki, jednozdaniowy opis do czego dany framework jest wykorzystywany.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 22 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
wybrane 22 października 2017 przez qvo
 
Najlepsza
W kwestii frameworków sytuacja jest bardzo "płynna". Tak na prawdę nigdy nie wiadomo co nowego ludzkość wymyśli. Myślę, że jednak na razie we frontendzie idziemy w modularyzację kodu, wykorzystujemy komponenty które bez przeszkód możemy przenosić między stronami. Główne frameworki tego nurtu to React.js i  Vue.js. Oczywiście są jeszcze Ember.js, trochę starszy Backbone.js oraz wiele wiele innych. Tak na prawdę wybór frameworka JS nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Jeden jest lepszy w tym a inny w tamtym aspekcie. Tak naprawdę to zależy od konkretnego projektu. Co do backendu w JS ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie śledzę tego aż tak mocno.

PS: Oczywiście nie można zapomnieć i Electron.js i budowaniu aplikacji desktopowych. Trzeba przyznać, że ma to potencjał.

PS2: Jeżeli o czymś ważnym zapomniałem, lub gdzieś się mylę proszę o poprawienie mnie.
1
komentarz 23 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o backend to też nie jest tak źle z Node.js. Ofert pracy można trochę z tym znaleźć;)

Do tych głównych frameworków to jeszcze Angulara by wypadało dodać, bo jednak ta trójka wydaje się być najbardziej popularna.

 

O aplikacjach desktopowych wspomniałeś, React też się pojawił to i React Native dla aplikacji mobilnych też chyba jest fajną sprawą (mam nadzieję przynajmniej, bo dopiero mam go w planach), ewentualnie Ionic też do mobilnych.
Kuuurde jest w czym wybierać!
+2 głosów
odpowiedź 22 października 2017 przez lastavenger Obywatel (1,060 p.)
Nie jestem specjalistą, ale z ofert wygląda to tak:

1.React

2.Angular

3.Ember

Pozdrawiam
komentarz 23 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Poważnie Ember widujesz w ofertach częściej niż Vue?

Ja akurat zazwyczaj widzę React, Angular i Vue ;p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 526 wizyt
pytanie zadane 27 września 2019 w JavaScript przez OzonPo Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 658 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 396 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w JavaScript przez rszczepanski02 Obywatel (1,180 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...