• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

porównanie zmiennej z tablicą zmiennych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
474 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w C i C++ przez Corvette 653 Początkujący (400 p.)
edycja 22 października 2017 przez Patrycjerz

w moim kodzie mam pewien problem
krótko opisując:
mam tablice z 50 zmiennymi. Musze sprawdzić czy zmienna

wynik == tablica[ 0 ] || wynik == tablica[ 1 ] ||...|| wynik == tablica[ 49 ] || wynik == tablica[ 50 ]

teraz jestem w stanie to napisać ręcznie jednak może wystąpić przypadek że ta tablica będzie zawierać 1000 zmiennych czy można to skrócić?
próbowałem tak:

wynik == * tablica //- nie działa
wynik == tablica[] //- nie działa

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 października 2017 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)

Użyj do tego pętli for

for(int i = 0; i < 50; i++)
{
    if(wynik == tablica[i])
        //zrób coś
}

Tutaj możesz przeczytać o niej więcej. Btw. nie wiem co zrobiłeś z tym formatowaniem posta xD

komentarz 22 października 2017 przez Corvette 653 Początkujący (400 p.)
1 formatowanie posta jest według mnie dobre

2 nie mogę użyć pętli for, ponieważ jest to warunek
komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

1 formatowanie posta jest według mnie dobre 

A wg mnie złe. Robi niepotrzebny misz masz na stronie. Najeżdżając na pytanie zmienia ono dziwnie kolor, zaś sama ramka na kod ucina się z prawej strony. Pozwolisz, że zmienię formatowanie na normalne. 

komentarz 22 października 2017 przez Corvette 653 Początkujący (400 p.)
proszę bardzo ale u mnie żadnego koloru nie zmienia

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 416 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 236 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...