• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyśrodkowanie diva nie działa gdy szerokość containera jest w %.

0 głosów
1,521 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w HTML i CSS przez artimal Gaduła (4,800 p.)
zmienione kategorie 12 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk

Tak jak w temacie.

Oto zawartość mojej strony:

#container
{
	width: 100%;
	margin-left: auto;
	margin-right: auto;
}

W tym divie siedzą dwa kolejne lecz niestety wyśrodkowanie ich działa tylko kiedy szerokość containera ustawiona jest w px. Dodałem też <div style="clear:both;"></div> o którym wspominał Mirosław w swoim filmiku lecz niestety to też nie pomogło. Proszę o pomoc.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
wybrane 12 czerwca 2015 przez artimal
 
Najlepsza

A czy tamte divy mają określoną szerokość w px? Jeśli tak, to raczej one powinny być centrowane, nie #container.

Na logikę: centrowanie polega na nadaniu takich samych marginesów elementowi z lewej i prawej strony. Jeśli element ma 100% szerokości to na marginesy zostaje 0 miejsca… stąd też nic się nie rusza ;)

 

PS zła kategoria pytania

komentarz 12 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dlaczego zła?

W końcu porusza Css.
komentarz 12 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
Zauważ, ze kategoria została zmieniona przez redaktora ;) Na początku było C/C++
komentarz 12 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Przedtem było chyba w C++ ^_^
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
HTML i CSS to zła kategoria?

Tamte divy są w procentach :D
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Oj to przepraszam :)
komentarz 12 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
Jak wszystko masz w procentach i ma nadane 100% to jak ma się wyśrodkować? Przecież nie ma już miejsca na to ;)
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Przy 90% też nie działa, zobacz na kod który wstawiłem w innej wiadomości :)
komentarz 12 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)

Problemem jest float - albo ma być na lewo, albo na środku.

Pozwoliłem sobie z float zmienić na display: inline-block - w tym wypadku nie zrobi to różnicy. Dodatkowo dla #container dodałem text-align: center (bo elementy liniowo-blokowe zachowują się jak tekst) i są ładnie na środku

Link: http://jsfiddle.net/Comandeer/ocjp533d/

A tu trochę o liniowo-blokowych: http://robertnyman.com/2010/02/24/css-display-inline-block-why-it-rocks-and-why-it-sucks/

komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Jesteś moim mistrzem :) Na prawdę doceniam to, że tak skutecznie pomagasz początkującym koderom. Jeśli uda mi się zarobić trochę groszy z tej strony to z pewnością przeleję Ci jakąś darowiznę.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dasz kodzik Html'a oraz kod klasy tamtych elementów?
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
#zadanie
{
	width: 30%;
	height: 1500px;
	background-color: white;
	border-radius: 15px;

	
	padding: 30px;
	margin: 30px;
	float: left;
}

#wyjasnienie
{
	width: 30%;
	height: 1500px;
	background-color: white;
	border-radius: 15px;

	
	padding: 30px;
	margin: 30px;
	float: left;
}

#container
{
	width: 90%;
	margin-left: auto;
	margin-right: auto;
}

 

komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
<body>


<div id="container">
<div id="zadanie">
aha
</div>
<div id="wyjasnienie">
aha2
</div>
<div style="clear:both;"></div>
</div>


</body>

 

komentarz 12 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
A weź wywal ten margin i padding.
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Teraz dwa divy które śa w containerze się zlały, bo nie ma między nimi odstępu, a tak to nic się nie zmieniło.
+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Zmniejsz szerokość do np. 90% i zobacz jaki będzie efekt, tak jak napisał Comandeer musisz zostawić coś na marginesy.
komentarz 12 czerwca 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Efekt jest taki, że oba divy wewnątrz kierują się troche do prawej zapewne o tą różnicę dziesięciu procent :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,994 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w HTML i CSS przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 626 wizyt

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...