• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak otworzyć nowe okno po kliknięciu przycisku w JFrame?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,715 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Java przez zygmunt Początkujący (310 p.)
Mam mały program okienkowy mainFrame.java, chciałem to trochę przerobić - utworzyłem startFrame.java, tam są dwa przyciski, jak po kliknięciu jednego z przycisków wywołać to okno, które jest w mainFrame.java?
komentarz 22 października 2017 przez zygmunt Początkujący (310 p.)
Nvm, zrobiłem na CardLayout

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 października 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
wybrane 30 października 2017 przez zygmunt
 
Najlepsza
Odpowiedź jak by ktoś szukał:

Jeśli stworzysz nowy obiekt JFrame albo JWindow i dasz mu setVisible(true) to automatycznie otworzy się w nowym oknie.

W twoim przypadku jeśli był by to mainFrame dziedziczący po JFrame to w startFrame musiał byś po prostu utworzyć ten obiekt i w jakiś sposób wywołać setVisible. Przez metode, przez konstruktor albo w metodzie tworzącej obiekt

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Java przez nowszy94 Bywalec (2,320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2022 w Java przez coriver Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Java przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...