• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zakup subskrypcji Adobe Creative Cloud

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,906 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Grafika i multimedia przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
zamknięte 22 października 2017 przez KamQiX
Witam.

Zamierzam kupić roczną subskrypcję Adobe CC dla uczniów i studentów (plan roczny z opłatą miesięczną 19,99 Euro). Mam jednak wątpliwości co do płatności, ponieważ na stronie Adobe nie ma waluty PLN.

W jaki więc sposób mogę najłatwiej / najlepiej zapłacić za dostęp do usługi? Karty kredytowej nie mam, jedynie płatniczą (Nest Bank). Nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji czy obsługuje ona płatności online i czy z jej wykorzystanie mogę kupić tą subskrypcję, bo jednak waluta się nie zgadza (konto mam na PLN).

Zastanawiałem się też na Paypal, ale nie wiem czy to dobra opcja - opinie są podzielone. Co Wy radzicie zrobić?
komentarz zamknięcia: Wszystkie wątpliwości rozwiane! Dzięki Shiro!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 października 2017 przez MTB Użytkownik (690 p.)
Problemy pierwszego świata:) Jeżeli masz kartę w pln to pewnie możesz zapłacić za towar w innej walucie, ale musisz liczyć się z tym że bank przewalutuje ci to po kursie który nie jest dla ciebie korzystny
komentarz 22 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
No właśnie o to chodził czy jest możliwe takie przewalutowanie w tym banku.

Chciałbym jeszcze wiedzieć ile to może wyjść tak na oko, jeśli cena programu na miesiąc to 19,99 Euro * obecny kurs = 84,68 zł, to ile może wyjść z przewalutowaniem w banku? Niestety nigdzie nie umiem znaleźć jakiejś mądrej tabelki, może szukać nie umiem.

No i jeszcze drugie pytanie czy nie lepiej zamiast tego skorzystać z Paypala? Czy wtedy to też bank przewalutowuje czy Paypal?
1
komentarz 22 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
1) Nie wiem jaki masz bank, ale np. dla millenium zapłacisz  4.3616 PLN za 1 €, a w ekantorze 4.2579 PLN za 1 €.
Jak wejdziesz na ekantor.pl i zjedziesz kawałem możesz wybrać bak i porównać cene banku i kantora: https://goo.gl/99N1sB

2) Nie używam paypala więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć, ale tak na intuicję to bank nie powinien mieć nic do gadania ponieważ paypal to taki portfel wrzucasz tam pieniądze i nimi zajmuje się serwis paypal (bank nie ma już do nich praw) ale ja nie używam paypala więc to tylko takie myślenie 'na czuja'

Powodzenia, miłego dnia Shiro!
komentarz 22 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Mam w Nest Banku i niestety nie ma go na liście. Udało mi się znaleźć na stronie banku, że korzystają z kursu publikowanych w serwisach Reuters lub Bloomberg i dodatkowo pobierają 3% od kwoty płatności. Chyba wybiorę opcję płatności kartą, a nie Paypalem, bo nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem jak działa.
 

Orientuje się ktoś może czy po miesiącu Adobe samo odciągnie z karty kolejną opłatę za subskrypcję czy trzeba to robić ręcznie? Tak hipotetycznie: jeśli automatycznie to co się stanie w przypadku gdy na koncie nie będzie wystarczającej ilości środków?
1
komentarz 22 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Tutaj masz kurs walut Twojego banku: https://goo.gl/sYYTju teraz jest to 4.1087 PLN = 1 €

Co do subskrypcji i płatności posłużę się alegorią do Netflixa, tam działa to tak że co miesiąc ściągają mi z konta 34zł, a jeżeli nie ma tyle pieniędzy wysyłają maila o tym, blokują oczywiście serwis i co jakiś czas próbuje ponownie pobrać pieniądze.
Większość serwisów tego typu działa tak samo ;)

Pozdrawiam, Shiro
komentarz 22 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
No ja to jednak jestem upośledzony, że sam tego nie umiałem znaleźć :D

Dobra dzięki.
+1 głos
odpowiedź 22 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Jeżeli można płacić zwykłym przelewem lub payu to możesz też zrobić konto walutowe w banku i przewalutować pieniądze np. przez stronę ekantor.pl
komentarz 22 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
No właśnie nie można. Są tylko 2 opcje: Paypal lub karta kredytowa / debetowa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 938 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2020 w Offtop przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...