• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Strona o Józefie Piłsudskim - prośba oceny

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Nasze projekty przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
zamknięte 21 października 2017 przez Gambr

adres strony

Powyższa strona, to projekt, który pisałem na konkurs historyczny o Piłsudskim. Proszę o feedback, jeżeli chodzi  o front-end jestem bardzo słaby i zdecydowanie wolę aplikacje mobilne ,ale trochę konstruktywnej krytyki zawszę się przyda :p

komentarz zamknięcia: ...
komentarz 23 października 2017 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
W grze memo jest błąd. Jeśli dwa razy klikniesz na ten sam obrazek zalicza ci jako znalezione. Widzę że zrobiłeś wg. kursu i na tym koniec (oprócz zmiany treści). Nie jest to trudne do zrobienia więc polecam wykonać taką poprawkę

EDIT:

Ciekawostki są nie resoponzywne. Mam kwadratowy drugi monitor i nie mieści mi się calość

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 października 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Po co umieszczasz na stronie o Piłsudskim wpis dotyczący JS? WTF?

Witryna jest napisana od podstaw w czystym html i css. Jej budowa jest zgodna ze standardem html5.

 Nie jest.

komentarz 21 października 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Prosili aby wypisać wszystko co było użyte. Ja odpowiadałem za treść i javascript.
komentarz 21 października 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
A co do html, co tam poprawić, żeby było lepiej? Dodać więcej tagów semantycznych ?
komentarz 21 października 2017 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
1
komentarz 21 października 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
  • Walidator zwraca 1 ostrzeżenie i 21 błędów
  • JS powinien być wczytywany na końcu, po załadowaniu treści, tak by nie przedłużać ładowania całej strony. U Ciebie jest osadzony w sekcji head
  • Znacznik <br> nie służy do pozycjonowania elementów strony
  • Nie powinno się używać CSS-a inline:
    <div class="face" style="height:332px">
+2 głosów
odpowiedź 21 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Twoja strona ma dwie twarze. Z jednej strony masa informacji historycznych, ciekawy sposób na przekazywanie wiedzy (memo), niezłe ciekawostki. To są zdecydowanie plusy twojej strony. Niestety kod pozostawia trochę do życzenia. Brakujące "alty", częste stosowanie <br>, style inline a to tylko niektóre z błędów.
komentarz 21 października 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Da się w tym jakoś pogrzebać i to ulepszyć nie pisząc tego od nowa ?
komentarz 21 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Nie mam teraz czasu na dokładne wypisywanie każdego twojego błędu. Na pewno do poprawy leci semantyka strony (a właściwie jej brak, lub fragmentaryczność), i polecam Ci się teraz na tym skupić.
komentarz 21 października 2017 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Okej, dodamy alty i znaczniki semantyczne. Dziękuje za feedback, spodziewałem się, że zostane zmasakrowany za swoją amatorszczyznę. Jakbyś miał czas, to mógłbyś zerknąc wieczorem na kod, kiedy już trochę nad nim popracuję?
komentarz 21 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Ok jak będę miał czas to przyjrzę się kodowi trochę bardziej rygorystycznie

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2017 w Nasze projekty przez adim1248 Początkujący (450 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Nasze projekty przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Nasze projekty przez beginner93 Nowicjusz (220 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...