• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Żródła do nauki UNIXa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
237 wizyt
pytanie zadane 20 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Cześć, aktualnie jestem na studiach na informatyce (I rok) i mam przedmiot zwany Wprowadzenie do systemu UNIX i generalnie na pierwszych ćwiczeniach było moje pierwsze zetknięcie w ogóle z tym systemem, zatem mam prośbę -czy moglibyście mi podesłać jakieś fajne źródła z których mógłbym się czegoś więcej o nim dowiedzieć, taki poradnik dla początkujących i jednocześnie pomogły by mi w ogarnięciu tego przedmiotu? (fajnie gdyby było coś z YT przynajmniej początek)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
wybrane 24 października 2017 przez k222
 
Najlepsza

Tu masz interaktywny kurs podstaw linuksowego terminala (prawie identyczny jak na każdym uniksowym/uniksopodobnym systemie).

No i przede wszystkim, zainstaluj sobie dowolną dystrybucję *nixa i korzystaj w trybie tekstowym, to najlepszy sposób na naukę.

+1 głos
odpowiedź 20 października 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja tutaj znalazłem ostatnio coś takiego, również z krótkim kursem basha, ale tym razem po polsku.

https://www.youtube.com/channel/UCV4EYS1qxsklHWY6jkXVwtA/playlists

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 28 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez poszukiwaczpomocy Nowicjusz (170 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Program IstaIso Nowicjusz (120 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...