• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyrażenia regularne, a walidacja daty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
807 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Hej,

W jaki sposób w c++ użyć wyrażeń regularnych ? Chcę użyć ich do walidacji daty.

Pozdrawiam, Shiro!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 20 października 2017 przez Shiro
 
Najlepsza

Niecała minutka szukania i byś natrafił na bibliotekę <regex>: http://en.cppreference.com/w/cpp/header/regex

Masz tam wypisane klasy, funkcje itp. oraz przykłady. smiley

komentarz 20 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Masz rację, nawet znalazłem tę stronę tylko coś u mnie nie działało (teraz już wiem nawet co ;D)

Myślałem że ktoś napisze przykładowy kod, albo alternatywny sposób użycia regexa ;)

Tak czy siak dziękuje ;) Miłego wieczora ;)
komentarz 20 października 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
W takim razie twoje pytanie powinno brzmieć nieco inaczej :P
komentarz 20 października 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Tak czy siak wyrażenia regularnego możesz użyć do jedynie częściowej walidacji daty.
komentarz 20 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Dlaczego częściowej ?
komentarz 21 października 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Podstawowa trudność to daty przestępne. Choć być może wpadniesz na to jak to zrobić w ramach rozszerzonych wyrażeń. Jeśli data będzie zawierała czas, także sekunda przestępna.

W praktyce pewnie skończysz z częściową walidacją przez regex i dodatkowym sprawdzaniem logiką w programie :-)
komentarz 21 października 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
To zabrzmiało trochę arogancko .. W każdym razie sprawdzanie daty pod względem dat przestępnych mam oprogramowane, nie wiem co miałeś na myśli pisząc o sekundzie przestępnej, ale w programie czas nie będzie wymagany, to też taka logika nie będzie potrzebna.

Dzięki za wyjaśnienie, miłego wieczora!
komentarz 21 października 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nie miało zabrzmieć arogancko. Sygnalizuję tylko że tzw. "proste" mogą nie wystarczyć, wyrażenia mają wersje  (posix, js, itp...). Sekunda przestępna jest ogłaszana od czasu do czasu. Tu masz informację: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sekunda_przestępna

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,445 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 534 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...