• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

edycja strony głównej na wordpressie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,684 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w HTML i CSS przez emka999 Nowicjusz (140 p.)
Witam

Od tego roku szkolnego zostałam administratorem szkolnej strony internetowej

Strona pisana jest pod Wordpressem o którym ja niewiele wiem.

Do tej pory pisałam strony bez wsparcia CMS-ów.

Mój problem polega na edycji treści strony głównej.

Strona działa bez zarzutów i nie mam problemów z jej obsługą, jednak ostatnio poproszono mnie o zmianę treści na stronie głównej - nie dodaniu nowego posta lecz zmianie nagłówka

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić?

Gdzie mogę znaleźć w Wordpressie kody strony głównej, ewentualnie dostęp do pliku index

Proszę o pomoc i zrozumienie
komentarz 19 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Najczęściej stronę główną (tytułową) edytuje się w opcjach templatki (motywu), jaki się ma zainstalowaną, można oczywiście też edytować na czysto kod, ale nie polecam tego, jak się nie wie, co i jak :)
Poszukaj w opcjach motywu.
Oczywiście tutaj się też pojawia pytanie, czy masz stronę główną ustawioną jako aktualności (czyli stronę z wpisami/postami), czy też jako stronę statyczną (czyli stronę, którą się samemu stworzyło i coś się tam zamieściło).
Trudno tak w ciemno podać Ci krok po kroku co i jak, bo nie znam twojego motywu.
Oczywiście polecam przerobienie jakiegoś kursu WP, jest tego pełno w Internecie i na youtube :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 października 2017 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
- nauka / przeklikanie całęgo panelu WP

- nauka struktury plików na FTP

- nauka plików szablonu

= wiesz już wszystko i możesz działać :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 611 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy CMS przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Systemy CMS przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...