• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS - nakierowanie na mój tok rozumowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
246 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w SQL, bazy danych przez Alekzg Użytkownik (830 p.)
Cześć,

Pewien czas temu zbudowałem swoją stronę opartą na HTML+CSS oraz gotowe skrypty php, jquery itp. - Byłem na tyle zdeterminowany, ze musiałem się wziąć samemu za budowę, układ i grafikę ponieważ wordpressy itp nie dałyby mi tego co miałem zaplanowane w głowie. Od razu powiem, że jestem amatorem w tych sprawach, ale jako tako mi to wyszło pomijając fakt, że kod nie jest do końca czytelny a większość divów zrobiłem w class a nie w id - ale mniejsza. Nie chciało mi się już tego później zmieniać.

Chciałbym teraz do tej strony wykonać najprostszy cms, żebym nie musiał się za każdym razem logować przez FTP i podmieniać tekst w kodzie. - Nie oczekuje tutaj gotowych rozwiązań

Z mysql oraz php nie miałem za bardzo do czynienia - tyle co gotowe formularze kontaktowe czy coś w tym stylu, nigdy nie pisałem od podstaw. Proszę mnie nakierować czy dobrze myślę. Taki cms najlepiej zrobić na zasadzie mysql gdzie w rekordach umieszczę gotowy tekst na stronę. Zrobię do tego osobny skrypt z zapytaniem w php, który pozwoli mi na wyświetlanie tego na stronie, oraz możliwość edycji, kasowania?

i drugie najważniejsze pytanie jakie mnie nurtuje. Czy taki tekst zaciągnięty na stronę  z bazy danych jest widoczny dla Google? - chodzi mi tutaj o pozycjonowanie itp. Bo wiadomo,czysty html będzie zawierał gotowy tekst, a php w kodzie tylko zapytanie mysql

Dobrze myślę czy złą drogą podążam?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
wybrane 19 października 2017 przez Alekzg
 
Najlepsza

Zacznę od najważniejszego 

i drugie najważniejsze pytanie jakie mnie nurtuje. Czy taki tekst zaciągnięty na stronę  z bazy danych jest widoczny dla Google? - chodzi mi tutaj o pozycjonowanie itp. Bo wiadomo,czysty html będzie zawierał gotowy tekst, a php w kodzie tylko zapytanie mysql

Będzie widoczny - bo to wciaż czysty html. Gdy klient wysyła do serwera zapytanie o stronę, to skrypt php najpierw się kompiluje i parsuje do HTML'a, w związku z czym nigdy na stronie nie widzisz kodu php czy co gorsza kwerend SQL'owych. 

 Taki cms najlepiej zrobić na zasadzie mysql gdzie w rekordach umieszczę gotowy tekst na stronę. Zrobię do tego osobny skrypt z zapytaniem w php, który pozwoli mi na wyświetlanie tego na stronie, oraz możliwość edycji, kasowania?

Ogólnie to zależy czy Ci się bardzo śpieszy.  Powinieneś napisać sobie panel administracyjny, gdzie będziesz mógł sobie łatwo zarządzać treścią. 

Ja polecam z zapoznaniem się ze wzorcem MVC, jakimś frameworkiem, a najlepiej microframeworkiem np Silex itp. CMS to może być bardzo prosty system do napisania w parę godzin. Pisząc go sam pewnie też nie obędzie się bez sporych błędów w zabezpieczeniach.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w PHP przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 907 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2016 w PHP przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
+6 głosów
2 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2015 w Nasze projekty przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...