• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ustawianie max. Ramu w biosie lub konsoli.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
563 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Witam

Wczoraj miałem chęć zagrać w bardzo starą grę. Niestety wyskakiwał mi cały czas błąď. Więc wszedłem na neta i zacząłem szperać. Znalazłem post, w którym ktoś napisał że zmniejszając max. ilosc ramu można napraic ten błąd.

I tu zaczyna się problem. Wszedłem w msconfig rozruch i ustawiłem max ilosc ramu na 128mb. (Bez komentarza prosze) no i restart systemu i bluescreen.

Podsumowując jak zmienić ilość używanego ramu? Albo przywrócic ustawienia producenta? Jedyne do czego mam dostęp to konsola i bios.
komentarz 19 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale Ty tak serio dales 128?

Nie jestem specem od komputerow, tym bardziej systemow. Ale ja probowalbym przy pomocy konsoli dostac sie do dysku C, bo pewnie tam masz swoj plik msconfig, i go otworzyc przez konsole.

https://www.poradykomputerowe.pl/sprzet-komputerowy/ustawienia-pamieci-ram-w-bios.html#.WehCLhkwjqA

 

Tu moze cos znajdziesz
komentarz 19 października 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
No tak serio xd bo najpierw dalem 2000 potem 1024 i sie prawie uruchomiło. Więc jak głupi dałem 128. Tak mysle czy by czasem po prostu w wiersz polecen  nie wpisac msconfig i czy by mi wtedy nie wyskoczył. Może wtedy bym jakos przestawił.
komentarz 19 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
komentarz 19 października 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Na pewno spróbuję i jak cos to dam znac tak ok 16.00 bo na razie mnie w domu nie ma. Mysle, że jak otworzy ten mscinfig (co powinien zrobić) to juz dam rade przestawić.
komentarz 19 października 2017 przez niezalogowany
Ale daje ci się radę uruchomić Windows? O_o

Masz bluescreen bo Windows potrzebuje więcej do startu...
komentarz 19 października 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Windows nie ale narzędzie do naprawy mi się uruchamia. A tam chyba widziałem command więc to chyba wiersz poleceń

. No chyba, że się mylę.
komentarz 19 października 2017 przez niezalogowany
No to pewnie wchodzi w jakiś tryb ratunkowy. A nie możesz ustawić ramu z biosu tak samo jak go zmniejszyles?
komentarz 19 października 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Ram zmniejszyłem nie w biosie tylko w windowsie normalnie wyszukałem msconfig i mi okno wyskoczyło. A w biosie to się boję grzebać bo jak sie tam cos spiepszzzy to juz nie jest tak fajnie :)
komentarz 19 października 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Niestety nie mogę odpalić msconfig z wiersza poleceń w trybie naprawy. Jutro ok godz 12.30 pojade do znajomego w miescie co ma sklep komputerowy naprawe etc etc. I sie go podpytam co tam zrobić.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 3,253 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Poster Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Artur11 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 584 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Bartpl10 Nowicjusz (140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...