• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie logo, co i jak, przy pomocy czego, co jest wazne?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
646 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Grafika i multimedia przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

Przychodze moze z pytaniem lekko glupawym, ale postanowilem stworzyc logo dla siebie. Tylko nie mam pojecia od cuego zaczac. Widzialem juz loga kilku osob, sa to najczesciej inicjaly lub nazwa uzytkownika, ale chcialem ogolnie zapytac:

1) Czy przy tworzeniu logo, sa pytania, na ktore trzeba musowo odpowiedziec, zanim wezmiemy sie do pracy? Jesli tak, to jakie?

2) Jaka funkcje ma pelnoc logo? Ma mowic, to czym sie zajmuje, to co chce swtorzyc? Czy ma byc tylko ozdoba? N.P. logo IBM lub Samsunga

3) Jakich programow izywacie do tego? Starcza Wam GIMP/ Paint, czy moze specjalnie przeznaczone do tego programy? Jesli tak, to jakie?

4) Na co trzeba zwrocic uwage, by logo przyciagalo ludzi do siebie?

Poki co, niee przychodzi mi wiecej pytan, ale gdy ktos cos odpowie, to moze wtedy cos jeszcze jednak sie pojawi.

Z gory dziekuje za odpowiedz, milego wieczoru

Pozdrawiam DC

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 października 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
1) Dla kogo? Specyfika firmy dla której robisz logo jest ważna, musisz obrać sobie jakiś kierunek, dla firmy pogrzebowej nie będziesz robił loga z serduszkami (przykład głupi ale oddaje co mam na myśli). Jakie będzie przeznaczenie loga? Czy tylko na stronę internetową, czy będzie drukowane? Jak tak to na czym? Na koszulkach? na długopisach? Jeżeli tak to przy projektowaniu zwracaj uwagę na kontrę (aczkolwiek zawsze logo w kontrze powinno dobrze wygladać)

 

2) Zależy, fajnie jeżeli logo nawiązuje w jakikolwiek sposób do branży, ale nie zawsze jesteśmy w stanie wymyślić coś sensownego, dlatego czasami proste rozwiązania są lepsze

 

3) Do loga najlepiej użyj programu do grafiki wektorowej, jest to taki element który będzie potrzebny w różnych rozmiarach. Do jednorazowego użytku ściągnij sobie triala Illustratora

 

4) Nie ma złotej recepty, możesz przyciągnąć uwagę ludzi jaskrawym kolorem, ale czy to zachęci ich do kliknięcia? Niekoniecznie, możesz przyciągnąć uwagę ludzi jakimś dziwnym kształtem loga, ale czy to ich zachęci? Niekoniecznie. Dlatego według mnie logo powinno być po prostu ładne, niezbyt skomplikowane żeby było łatwe do zapamiętania. To nie logo buduje markę tylko produkt, więc zadbaj o to żeby Twoje usługi były na wysokim poziomie, a Twoje logo schludne, żebyś nie musiał go zmieniać często
1
komentarz 19 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)
diabeł tkwi w szczegółach :D

co do pkt 1.

 

- nie musi ale w sumie chyba według mnie powinno kojarzyć się z firmą chociażby kolory i ich się trzymać jeżeli firma posiada stronę www na przykład to często kolory loga komponują się dobrze ze stroną www żeby wszystko współgrało  

co do pkt 2.

- tu po części sam odpowiedziałeś że fajnie jakby logo kojarzyło się z dziedziną ale też sądzę że nie koniecznie przykładowo :( słyszałem że kiedyś nokia produkowała obuwie słysząc to teraz człowiek który w tamtych czasach kupował obuwie które produkowała buty teraz kupuje np. telefon to jednak jakieś skojarzenia przychodzą z samą nazwą ale to już marka wypromowana w sensie sama nazwa bez zbędnych kształtów jak sam podałeś samsung każdy kojarzy po samej nazwie tez przykład tego forum nie wiem czy tak jest ale teraz o tym myśląc logo Pasja informatyki wielkie "P" skojarzyło mi się z Pascalem a klocki kojarzą mi się z budowaniem a programowanie takie jest zaczynamy od pomysłu który musimy sobie zbudować sami . (aczkolwiek nie jestem pewien czy takie było założenie loga)
 

co do pkt 3.

 

- grafika wektorowa również chyba najlepiej pasuje bo druk można powiększyć  taki plik nada się nawet do stworzenia naklejek tak jak byś oklejał samochody firmowe bądź banery reklamowe

 

co do pkt 4.

 

- W logo moim zdaniem przyciąga prostota wiem że fajne są te nowoczesne super animowane loga które tam się kręcą ,świecą i inne cuda ale logo powinno być proste w mojej opinii bo to łatwiej zapamiętać a my jesteśmy zwykle wzrokowcami

 

 

ps .to tak ode mnie mam nadzieje że w  jakimś stopniu pomogłem są to moje spostrzeżenia jeżeli ktoś ma jakieś przemyślenia to chętnie poczytam

 

Pozdrawiam !
komentarz 19 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Logo ma byc dla mnie i chce by bylo uzyte w moich pracach. Nie bedzie sensu jego drukowania, bo szansa, ze stworze cos co bedzie znane (samemu) jest znikoma. Logo pojawi sie na stronie internetowej i w grze. A moze macie jakis pimysl na logo, ktore mialoby sie kojarzy z polaczeniem czegos klasycznego i nowoczesnego? Lub polaczeniem dnia i nocy (tu myslalem na YinYang, ale musialbym je przerobic, bo zwykly znak kojarzy sie z dobrem i zlem raczej. )?
+1 głos
odpowiedź 19 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Warto zerknąć na tego typu pozycje.

M.

+1 głos
odpowiedź 19 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
W zasadzie wszystko już zostało w temacie powiedziane, ja tylko dodam, że do tworzenia loga, ikonek a także innych grafik możesz posłużyć się darmowym Inkscap-em. Dodatkowy atut grafiki w nim utworzonej jest to, że spokojnie możesz ją osadzać na stronie taj jak zwykłą grafikę rastrową bo już praktycznie każda przeglądarka obsługuje SVG.
+1 głos
odpowiedź 19 października 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Ps te płatne oraz corel tez fajny
komentarz 19 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)
chciałbym jeszcze dodać że od jakiegoś czasu jest alternatywa dla ps i corela

"affinity designer i affinity photo" nie chce reklamować ale jest to ciekawa sprawa bo za nieduży koszt otrzymujemy wersje komercyjna programu z dożywotnia licencją

 

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 19 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Tak nawiasem mówiąc, jeśli chcesz stworzyć jakiś poważny projekt to patrząc na Twoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie grafiki to lepiej byłoby zlecić komuś innemu wykonanie logo. Chyba, że to jakiś projekt z którym nie wiążesz nadziei na zarabianie pieniędzy wtedy możesz sobie coś skrobnąć w Inkscapie sam.

Bo później wychodzą takie kwiatki i najczęściej nie odnoszą sukcesu: Google grafika

Tak powinno wyglądać dobre logo: Google grafika

Pytanie czy jesteś w stanie wykonać coś w tej drugiej kategorii?

komentarz 19 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co niektorych, bym nie zaliczyl do tych 2, ale to moja prywatna opinia. Czy potrafie? Nie mi to oceniac. Oceni to czas i ludzie, a po za tym, z zadnym projektem nie wiaze nic i nie chce na nich zarabiac, chce by bylo to projekty bezplatne, nawet jezeli zalozmy projekt odniesie sukces i beda chetni, to ja nie widze sensu, by brac pieniadze nagle, bo ktos uzytkuje moja aplikacje....

 

EDIT::

Niby najgorsze loga, a jednak kojarzone i znane na calym swiecie :) Czy to cos powinno znaczyc?
komentarz 19 października 2017 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Nie, akurat te logo znanych firm są ok. Nie przyjrzałem się tam dokładnie i ich nie zobaczyłem.

Głównie chodzi mi o takie projekty: Logo1Logo 2Logo 3

komentarz 20 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Przepraszam, ale nie widze nic niezwyklego w logo np. Samsung, nokia, ibm, czy google

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,761 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,029 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...